Reklama

Przesłuchują lekarzy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Przesłuchują lekarzy  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prokuratorzy przesłuchują lekarzy i czekają na opinię biegłego. Śledztwo ma wyjaśnić, dlaczego kłodzcy lekarze byli ślepi na ślepą kiszkę.

- Na początku marca byłam w prokuraturze i przeglądałam akta. Lekarze z chirurgii i lekarka z izby przyjęć zostali już przesłuchani. Również ginekolodzy i mój lekarz pierwszego kontaktu. Istotne dla sprawy będzie zeznanie lekarza z Wałbrzycha, który mnie operował – mówi pani Helena z Kłodzka, która latem ubiegłego roku przeżyła w kłodzkim szpitalu horror. - W następnym etapie miał się wypowiedzieć biegły sądowy – dodaje kłodzczanka. O co chodziło? Chirurdzy z kłodzkiego szpitala przez dwa tygodnie nie byli w stanie stwierdzić, że ich pacjentka ma zapalenie wyrostka robaczkowego. Kiedy kobieta trafiła do szpitala w Wałbrzychu nacieki ropne były już tak duże, że musiano jej wyciąć nie tylko wyrostek robaczkowy, ale także kątnicę i część jelita cienkiego. - Przez dwa tygodnie kłodzcy chirurdzy faszerowali mnie antybiotykami i lekami przeciwbólowymi – wspomina Kłodzczanka. - Oprócz leczenia objawów, wykonano badanie tomografem, kolonoskopię i USG oraz konsultacje ginekologiczne - dodaje. Co ciekawe, kłodzcy ginekolodzy od razu zasugerowali, że to przewlekłe zapalenia wyrostka robaczkowego. Ich koledzy chirurdzy opinię tę zignorowali i po dwóch tygodniach wypisali panią Helenę do domu. Kobieta – bo brzuch bolał ją coraz bardziej - pojechał po ratunek do szpitala do Wałbrzycha. Tam od razu zdiagnozowano zapalenie wyrostka robaczkowego i skierowano ją na operację. Kłodzczanka, kiedy w końcu po kilku miesiącach doszła do siebie, zdecydowała się złoży zawiadomienie w prokuraturze o możliwości popełnienia przestępstwa. 29 stycznia kłodzka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz w sprawie poświadczanie nieprawdy w dokumentacji medycznej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy