- 23 października, godz. 14:40: Ambasador Turcji przekazał pomoc powodzianom w Stroniu Śląskim
- 23 października, godz. 13:45: Lądek-Zdrój. Intensywne prace remontowe w Zespole Szkół Publicznych SP1 "Lądecka Jedynka"
- 23 października, godz. 13:00: Duszniki-Zdrój. Rozpoczęto nową edycję Budżetu Obywatelskiego na 2025 rok
- 23 października, godz. 12:20: Gmina Kłodzko: darmowe materiały budowlane od firmy ATLAS są dostępne dla mieszkańców
- 23 października, godz 12:00: postęp prac przy ul. Nadbrzeżnej i Krótkiej w Stroniu Śląskim
- 23 października, godz. 11:30: Formularz zgłoszeniowy dla potrzebujących i oferujących pomoc – Cywilny Sztab Kryzysowy apeluje o wsparcie. Dotyczy wszystkich zalanych terenów w dolnośląskim i opolskim.
- 23 października, godz. 11:10: Start punktu doradczego w Lądku-Zdroju – konsultacje indywidualne od 23 października
- 23 października, godz. 10:50: Tak fala powodziowa zniszczyła pola w Krosnowicach
- 23 października, godz. 10:30: Ograniczenie liczby żołnierzy SZ RP w Lądku-Zdroju na czas obchodów Wszystkich Świętych
- 23 października, godz. 10:00: Armia Turecka i Polska zbudują tymczasowe mosty po powodzi na Ziemi Kłodzkiej
- 23 października, godz. 9:40: Wojska chemiczne pomagają w gminie Kłodzko
- 23 października, godz. 9:20: Komisje ds. szacowania strat powodziowych ponownie w terenie 23-24 października
23 października, godz. 14:40: Ambasador Turcji przekazał pomoc powodzianom w Stroniu Śląskim
Dziś, 23 października 2024 roku, Stronie Śląskie odwiedził ambasador Republiki Turcji w Polsce, Rauf Alp Denktaş. W ramach wsparcia dla osób poszkodowanych przez niedawną powódź, przekazał on pierwszą partię darów. Dwa tiry wypełnione nowymi kuchenkami i lodówkami, zorganizowane przez Polsko-Turecką Izbę Przedsiębiorców (POTIAD), trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta.Ta inicjatywa jest wyrazem wzajemnej pomocy między Polską a Turcją—w 2023 roku Polska wsparła Turcję po tragicznym trzęsieniu ziemi.
___________________________________________
23 października, godz. 13:45: Lądek-Zdrój. Intensywne prace remontowe w Zespole Szkół Publicznych SP1 "Lądecka Jedynka"
Rada Rodziców Zespołu Szkół Publicznych w Lądku-Zdroju właśnie poinformowała na Facebook'u o znaczących postępach w remoncie głównego budynku szkoły. Aktualnie prowadzone są intensywne prace związane z usuwaniem starych tynków, lamperii, klejów i posadzek. Szczególne podziękowania kierowane są do żołnierzy Wojska Polskiego, którzy aktywnie wspierają te działania swoim zaangażowaniem i wysiłkiem.Mimo odnowionej fasady budynku, wynikającej z przeprowadzonej termomodernizacji, wewnątrz szkoły ujawniono poważne problemy konstrukcyjne. Stare ceglane mury wchłonęły dużą ilość wody, co spowodowało wilgotność sięgającą miejscami nawet 90%. Dodatkowym wyzwaniem było opóźnione uruchomienie ogrzewania—dopiero w ostatni piątek—co utrudniło proces osuszania pomieszczeń. Obecnie sytuacja ulega poprawie dzięki zainstalowanej kotłowni kontenerowej zasilanej olejem opałowym oraz pracy osuszaczy, które usuwają kilkadziesiąt litrów wody dziennie.
Władze szkoły oczekują na ogłoszenie przetargu na kompleksowy remont budynku, co ma nastąpić w najbliższych dniach. Optymistyczne prognozy zakładają, że prace remontowe rozpoczną się w ciągu trzech do czterech tygodni. W międzyczasie Rada Rodziców wraz ze stowarzyszeniem Inicjatywa Społeczna "Do jutra" podjęła działania mające na celu zabezpieczenie stref remontowych. Przy użyciu folii budowlanych i drzwi przeciwpyłowych wytyczono bezpieczne korytarze, którymi uczniowie będą mogli poruszać się po powrocie do szkoły. Na chwilę obecną dostępne dla uczniów będą tylko pierwsze i drugie piętro budynku.
Rada Rodziców wyraziła także wdzięczność wszystkim darczyńcom, którzy wsparli szkołę finansowo. Zebrane środki zostaną wykorzystane na zakup niezbędnych materiałów i wyposażenia w końcowej fazie remontu.
Foto FB: Rada Rodziców Zespołu Szkół Publicznych w Lądku-Zdroju
___________________________________________
23 października, godz. 13:00: Duszniki-Zdrój. Rozpoczęto nową edycję Budżetu Obywatelskiego na 2025 rok
Od poniedziałku, 28 października 2024 r., mieszkańcy Dusznik-Zdroju mogą zgłaszać swoje propozycje do Budżetu Obywatelskiego na 2025 rok. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej (Uchwała VIII/54/24) przyjętą podczas VIII Sesji Rady Miejskiej, tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego przewiduje łączną pulę środków w wysokości 70 tys. zł, z czego maksymalna wartość pojedynczego projektu wynosi 35 tys. zł.Projekty mogą obejmować zarówno inicjatywy inwestycyjne i remontowe, jak i działania prospołeczne, kulturalne, oświatowe czy sportowe, które przyczynią się do poprawy jakości życia mieszkańców. Każdy mieszkaniec Dusznik-Zdroju ma prawo zgłosić projekt, o ile uzyska wsparcie co najmniej czterech innych mieszkańców gminy.
Zgłaszanie projektów jest możliwe do 6 listopada 2024 r., a propozycje, które pomyślnie przejdą proces weryfikacji, zostaną poddane pod głosowanie na przełomie listopada i grudnia. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone do 15 grudnia.
Szczegółowy regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na oficjalnej stronie gminy - kliknij TUTAJ.
___________________________________________
23 października, godz. 12:20: Gmina Kłodzko: darmowe materiały budowlane od firmy ATLAS są dostępne dla mieszkańców
Gmina Kłodzko poinformowała na Facebook'u o dostępności materiałów budowlanych, zasponsorowanych przez firmę ATLAS. Od dzisiaj (23 października) mieszkańcy Gminy Kłodzko mogą odebrać przydzielone produkty w punkcie przy ul. Warty 19 w Kłodzku. Odbiór jest możliwy na podstawie decyzji z OPS-u.W skład materiałów dostępnych dla każdego gospodarstwa lub mieszkania wchodzą:
- 20 worków zaprawy tynkarskiej (25 kg),
- 10 worków zaprawy murarskiej (25 kg),
- 5 worków kleju (22,5 kg),
- 5 worków zaprawy wyrównującej ZW 330 (25 kg),
- 5 worków szybkoschnącego podkładu cementowego POSTAR 20 (25 kg).
___________________________________________
23 października, godz 12:00: postęp prac przy ul. Nadbrzeżnej i Krótkiej w Stroniu Śląskim
Tomasz Mazurek, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Stroniu Śląskim, poinformował o postępie prac budowlanych i remontowych w okolicy ul. Nadbrzeżnej. Zgodnie z harmonogramem, wczoraj rozpoczęto prace przy przyłączach kanalizacyjnych na Nadbrzeżnej 28. Rozpoczęto także działania związane z instalacją rynien, rur spustowych oraz obróbkami blacharskimi. Na Nadbrzeżnej 24 trwają prace przy wapnowaniu piwnic, natomiast na Nadbrzeżnej 36 ciepłownicy rozebrali węzły cieplne.Mazurek spotkał się również z przedstawicielami firmy budowlanej, która zajmuje się montażem węzłów cieplnych. Prace są na ukończeniu, a zgodnie z planem, wszystkie węzły powinny być gotowe do 10 listopada.
Wkrótce mają również rozpocząć się prace związane z instalacją gazową na ul. Krótkiej 2. Dziś odbędzie się wstępne rozpoznanie w piwnicach i na poziomach budynku w zakresie tej instalacji.
Prace postępują zgodnie z planem, a terminowe wykonanie projektów daje nadzieję na szybką poprawę warunków mieszkaniowych w tych lokalizacjach.
___________________________________________
23 października, godz. 11:30: Formularz zgłoszeniowy dla potrzebujących i oferujących pomoc – Cywilny Sztab Kryzysowy apeluje o wsparcie. Dotyczy wszystkich zalanych terenów w dolnośląskim i opolskim.
Cywilny Sztab Kryzysowy poszukuje osób poszkodowanych przez powódź oraz wolontariuszy i darczyńców, którzy chcą włączyć się w akcję pomocy. Osoby potrzebujące wsparcia, ich znajomi i sąsiedzi mogą skorzystać z formularza zgłoszeniowego - kliknij TUTAJ.Istnieje także możliwość dołączenia do specjalnej grupy na WhatsAppie – kliknij TUTAJ, aby dołączyć do grupy pomocowej, w której działają m.in. wolontariusze, koordynatorzy i darczyńcy.
Im więcej osób zaangażuje się w pomoc, tym więcej poszkodowanych będzie mogło liczyć na wsparcie. Sztab poszukuje także osób dotkniętych powodzią, zarówno na lokalnych grupach Facebookowych, jak i bezpośrednio na miejscu podczas akcji pomocowych.
___________________________________________
23 października, godz. 11:10: Start punktu doradczego w Lądku-Zdroju – konsultacje indywidualne od 23 października
Dziś, 23 października 2024 r., rozpoczyna działalność punkt doradczy, oferujący indywidualne konsultacje. Zapraszamy od godziny 16:30 do Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku-Zdroju, sala nr 27 na II piętrze (Plac Staromłyński 5, Lądek-Zdrój).Harmonogram konsultacji:
- Wtorki, 16:00 - 18:00 – Konsultacje remontowo-inwestycyjne (pomoc w kompletowaniu dokumentacji, doborze materiałów i technologii remontowych)
- Środy, 16:30 - 18:30 – Konsultacje administracyjne (pomoc w pisaniu wniosków i pism, wypełnianiu dokumentów, sporządzaniu emaili, zakładaniu kont bankowych, rejestracji telefonu itp.)
___________________________________________
23 października, godz. 10:50: Tak fala powodziowa zniszczyła pola w Krosnowicach
___________________________________________
23 października, godz. 10:30: Ograniczenie liczby żołnierzy SZ RP w Lądku-Zdroju na czas obchodów Wszystkich Świętych
Burmistrz Lądka-Zdroju, Tomasz Nowicki, poinformował na swoim profilu na Facebooku, że w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, w dniach 31 października - 3 listopada 2024 r. zostaną ograniczone stany osobowe żołnierzy Sił Zbrojnych RP biorących udział w operacji FENIKS. Rotacja żołnierzy, przebywających w tym czasie na terenie gminy, pozwoli im odwiedzić groby bliskich.Po zakończeniu obchodów, żołnierze wrócą na swoje stanowiska, aby kontynuować wsparcie lokalnej społeczności w usuwaniu skutków ostatniej powodzi.
___________________________________________
23 października, godz. 10:00: Armia Turecka i Polska zbudują tymczasowe mosty po powodzi na Ziemi Kłodzkiej
Na Ziemi Kłodzkiej czternaście mostów zostało uszkodzonych lub zniszczonych w wyniku ostatniej powodzi. Wojsko Polskie wspólnie z powiatem kłodzkim postawi tymczasowe przeprawy w Bielicach, na ul. Kościuszki w Lądku-Zdroju oraz w Wilkanowie. Powiat zleci opracowanie dokumentacji i budowę przyczółków, a wojsko zajmie się montażem mostów.Most w Krosnowicach zostanie zbudowany przez Armię Turecką w ramach współpracy wynikającej z wcześniejszej pomocy Wojska Polskiego dla Turcji po trzęsieniu ziemi. Decyzje techniczne zapadną po wizytacji tureckich wojskowych na przełomie października i listopada.
___________________________________________
23 października, godz. 9:40: Wojska chemiczne pomagają w gminie Kłodzko
Od trzech tygodni specjalistyczne oddziały chemiczne są obecne w miejscowościach dotkniętych powodzią, oferując profesjonalną pomoc w dezynfekcji i odkażaniu budynków.Jeśli są Państwo zainteresowani skorzystaniem z tych usług, prosimy o kontakt z koordynatorem działań, Jackiem Podgórskim - tel. 606 409 385.
UWAGA: Ta oferta jest skierowana wyłącznie do mieszkańców gminy wiejskiej Kłodzko!
Foto FB: Gmina Kłodzko
___________________________________________
23 października, godz. 9:20: Komisje ds. szacowania strat powodziowych ponownie w terenie 23-24 października
Od środy do czwartku (23 i 24 października) komisje ds. szacowania strat powodziowych ponownie wyruszą w teren. Tym razem odwiedzą osoby, które nie były obecne podczas poprzednich wizyt, a także tych, którzy niedawno złożyli wnioski po raz pierwszy. Proces szacowania dotyczy osób ubiegających się o pomoc remontowo-budowlaną w wysokości 100 tys. zł lub 200 tys. zł. Osoby spodziewające się wizyty zostały wcześniej poinformowane poprzez wiadomość SMS. Jeżeli nie będą Państwo obecni podczas wizyty, komisja wyznaczy nowy termin, o którym również zostaną Państwo poinformowani.WAŻNE:
Nie ma możliwości ustalenia dokładnej godziny przybycia komisji.
Prosimy pamiętać, że im później zostaną oszacowane straty, tym później będą wydawane decyzje dotyczące wypłaty środków.
___________________________________________
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.