Powiat Kłodzki. W maju 2023 roku, z inicjatywy Małgorzaty Jędrzejewskiej-Skrzypczak, ówczesnej wicestarosty, radni większością głosów przyjęli program polityki zdrowotnej Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro dla mieszkańców Powiatu Kłodzkiego w latach 2023-2025 skierowany do par bezskutecznie starających się o ciążę oraz tych, u których stwierdzona została przyczyna niepłodności.
Dwa dni temu wrocławska klinika Polmedis, która zajmuje się realizacją programu, poinformowała, że pierwsza para z powiatu kłodzkiego oczekuje narodzin dziecka.
Z wielką radością informujemy o pierwszej ciąży pary z Programu Kłodzkiego! Chwila kiedy po pozytywnych wynikach beta HCG z krwi robimy pierwsze USG, żeby się przekonać czy w jamie macicy rozwija się pęcherzyk ciążowy, to coś na co czekamy z zapartym tchem
- napisali pracownicy kliniki.
Przypominamy: Powiatowy program leczenia niepłodności metodą in vitro to wsparcie dla par, które pozytywnie przeszły kwalifikacje. Dofinansowanie wynosi 5 tys. zł do jednej procedury in vitro. Każda para może skorzystać z maksymalnie 3 procedur.
Od 1 czerwca in vitro zostanie objęte finansowaniem ze środków budżetu państwa
Pod koniec listopada 2023 roku posłowie poparli obywatelski projekt zakładający finansowanie leczenia niepłodności metodą in vitro ze środków budżetu państwa. W projekcie ustalono minimalną kwotę środków finansowych (500 milionów) pochodzących z budżetu państwa, która corocznie ma być przeznaczana na realizację tego programu.Przeczytaj również: Prezydent Wałbrzycha na celowniku rosyjskich służb
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.