Reklama

Powiat Kłodzki: Pogotowie przeciwpowodziowe odwołane

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Staszek M Polska.org

Powiat Kłodzki: Pogotowie przeciwpowodziowe odwołane - Zdjęcie główne

Powiat Kłodzki: Zagrożenie powodzią zmalało | foto Fot. Staszek M Polska.org

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Kłodzki: Starosta kłodzki wycofał pogotowie przeciwpowodziowe. Można spać spokojnie.

Powiat Kłodzki. 4 lutego o godzinie 8.00 rano starosta powiatowy w Kłodzku zdecydował o wprowadzeniu pogotowia przeciwpowodziowego. 5 lutego zostało już odwołane. Dlaczego? 

 

Pogotowie odwołane

Starosta 4 lutego ogłosił pogotowie przez roztopy w górach, które spowodowały przyrosty wód w rzekach powiatu. Stany alarmowe zostały przekroczone w kilku miejscach. Wciąż nie mamy w powiecie odpowiednich zbiorników retencyjnych, choć to już wkrótce się to zmieni. Problemem jest również bak małej retencji i wieloletnie zaniedbania melioracyjne. Niektóre domostwa są zlewane nie przez wezbrane rzeki, ale przez wody spływające z pól. Jednak 5 lutego o godzinie 11.00 pogotowie przeciwpowodziowe zostało już odwołane. Stan wód na rzekach i potokach powiatu kłodzkiego znacząco spadł. Póki co, mieszkańcy nie muszą martwić się, że zostaną zalani. 

 

Powiat Kłodzki: Pogotowie przeciwpowodziowe odwołane

 

Budowa zbiorników

W powiecie kłodzkim w trakcie budowy są cztery takie zbiorniki (w Szalejowie Górnym, Krosnowicach, Roztokach i Boboszowie). Mają zostać oddane do użytku w tym roku. Po zakończeniu inwestycji wartej 500 mln zł zbiorniki będą mogły przechwycić ponad 16 mln metrów sześciennych wody, co zapewni znaczną poprawę ochrony przeciwpowodziowej dla wszystkich mieszkańców. 

Natalia Kołodziej, Karolina Golak

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy