Reklama

Powiat Kłodzki: Starosta ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. StaszekM Polska-org

Powiat Kłodzki: Starosta ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe - Zdjęcie główne

Powiat Kłodzki: Zdjęcie przedstawia tzw. powódź tysiąclecia w Kłodzku z 1997 r. | foto Fot. StaszekM Polska-org

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Kłodzki: Starosta ogłosił stan pogotowia przeciwpowodziowego. Co to oznacza?

Powiat Kłodzki. Starosta kłodzki podjął konkretne kroki w związku z wzbieraniem wody w rzekach i zapowiadanymi dalszymi opadami.

 

Pogotowie przeciwpowodziowe 

Co prawda nie zapowiada się na drugą powódź tysiąclecia, jednak warto pozostać czujnym. Starosta kłodzki, Maciej Awiżeń, oficjalnie ogłosił w niedzielę, 2 maja stan pogotowia przeciwpowodziowego na terenie całego powiatu kłodzkiego. Decyzja ta spowodowana jest wzrostem stanu wód do stanu ostrzegawczego i alarmowego. Pogotowie przeciwpowodziowe wiąże się przede wszystkim ze sprawdzeniem gotowości działania służb i instytucji odpowiedzialnych za ochronę ludzi i przeciwdziałanie skutkom powodzi. Stosuje się również wzmożoną obserwację stanów wód i infrastruktury przeciwpowodziowej. 

 

Niestabilne warunki pogodowe

W poprzednim artykule informowaliśmy o zawirowaniach pogodowych w naszym powiecie. Kliknij tutaj, aby przeczytać o aktualnych ostrzeżeniach meteorologicznych i hydrologicznych dla powiatu kłodzkiego. Niezmiennie, stan wody w rzekach można na bieżąco monitorować na stronie Lokalnego Systemu Osłony Przeciwpowodziowej dla naszego powiatu. Ostrzeżenia meteorologiczne są uaktualniane przez całą dobę na stronie imgw.pl 

Natalia Kołodziej 

 

Powiat Kłodzki: Starosta ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy