Reklama

Powiat Kłodzki: Co przez cały rok robiła kłodzka policja?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. KPP Kłodzko

Powiat Kłodzki: Co przez cały rok robiła kłodzka policja? - Zdjęcie główne

Powiat Kłodzki: Podsumowanie działań policji w ubiegłym roku | foto Fot. KPP Kłodzko

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Kłodzki: Policjanci zrobili już odprawę roczną. Jak wyglądały interwencje przez ostatnie miesiące?

Powiat Kłodzki. W Komendzie Powiatowej Policji w Kłodzku odbyła się już odprawa roczna. Komendant policji w Kłodzku, podinsp. Rafał Siczek podsumował stan bezpieczeństwa w powiecie oraz efekty pracy kłodzkich policjantów.

 

Odprawa

Cała procedura była przeprowadzona przez komendanta Rafała Siczka i jego zastępców. Odprawa została przeprowadzona online i uczestniczyli w niej także naczelnicy i komendanci podległych pod kłodzki komisariatów. Funkcjonariusze podsumowali stan bezpieczeństwa w powiecie kłodzkim, a także plany na bieżący rok. 

 

Oddział kryminalny

Z raportów policjantów wynika, że wykrywalność przestępstw kryminalnych polepszyła się i wynosi 71,4%. To o 1,4% więcej niż w roku 2019. Przestępczość zmalała o 75 dokonanych przestępstw. Odnotowano o 23 przestępstwa mniej z kategorii tych najbardziej uciążliwych społecznie, czyli: bójka, pobicie, uszczerbek na zdrowiu, kradzież cudzej rzeczy, kradzież samochodu, rozbój, kradzież z włamaniem oraz uszkodzenie mienia. Przestępczość gospodarcza wzrosła o 17 przypadków. Natomiast znacznie rośnie liczba popełnionych przestępstw narkotykowych. W policyjnych analizach przybyło ich o 60 więcej niż w roku 2019 - łącznie 204. Wykryto i znaleziono ponad 26 kg narkotyków. Policjanci zabezpieczyli mienie o łącznej wartości 5 mln zł. 

 

Prewencja i drogówka

W 2020 r. policjanci pionu prewencji przeprowadzili ponad 13 tys. interwencji i prawie 3,5 tys. postępowań o wykroczenie. Założono w powiecie kłodzkim 439 Niebieskich Kart. W ramach pracy zespołu Speed policjanci z drogówki skontrolowali  w ubiegłym roku prawie 14 tys. pojazdów, nałożono ok. 8 tys. mandatów karnych, zatrzymano 295 praw jazdy oraz 972 dowody rejestracyjne. Na terenie powiatu kłodzkiego doszło do 1457 kolizji drogowych - mniej o 390 kolizji z 2019 r. oraz 95 wypadków drogowych - mniej o 16 wypadków z 2019 r. W tych zdarzeniach obrażenia odniosło 119 osób - mniej o 27 osób niż w  2019 r. W wypadkach drogowych w całym minionym roku. zginęło 14  osób, czyli o 3 osoby więcej niż w 2019 r. Funkcjonariusze kłodzkiej drogówki w 2020 r. zatrzymali 295 praw jazdy - to o 88 więcej niż w roku 2019.

 

Powiat Kłodzki - cele na rok 2021

- Ograniczenie przestępczości samochodowej

- Polepszenie wykrywalności przestępstw gospodarczych i korupcyjnych oraz ich sprawców

- Wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców przez zwiększenie patroli i skuteczniejsze interwencje

- Ograniczenie wypadków, szczególnie tych ze skutkiem śmiertelnym przez zwiększenie kontroli drogowych

- Polepszenie stanu pomieszczeń służbowych

- Unowocześnienie pojazdów służbowych i modernizacja wyposażenia technicznego, w tym monitoringu 

Natalia Kołodziej, inf. Podinsp. Wioletta Martuszewka KPP Kłodzko

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy