Reklama

Powiat Kłodzki. Niebezpieczne odpady pod kontrolą ITD

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W miniony wtorek na krajowej ósemce, inspektorzy z kłodzkiego oddziału ITD zatrzymali do kontroli ciężarówkę należącą do litewskiego przewoźnika. Zestawem pojazdów przewożono tranzytem przez Polskę odpad niebezpieczny z Litwy do Czech.

Powiat Kłodzki. Podczas wtorkowej kontroli stwierdzone zostały rażące naruszenia obowiązków jakie przewoźnik musi spełniać przy realizacji transportu odpadów niebezpiecznych podlegających umowie dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych (ADR). 

Kontrolowanym pojazdem transportowano towar o właściwościach żrących będący jednocześnie odpadem. Przewoźnik posiadał stosowne zezwolenie na przemieszczenie odpadów, ale nie dopełnił warunków wymaganych przy takim przewozie.  

 

Kontrola wykazała, iż kierowca nie posiada wymaganego szkolenia uprawniającego do transportu towarów niebezpiecznych, w pojeździe brak jest wymaganych dokumentów dotyczących ładunku, a sam pojazd nie zawiera wielu elementów wymaganego oznakowania i wyposażenia. Ponadto przewożony ładunek również nie był oznakowany, a opakowania użyte do przewozu nie spełniały określonych wymogów
-
informuje 

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego we Wrocławiu.

Przeczytaj: 2,5 tys. złotych mandatu dla pijanego na hulajnodze

Kierowca nie pojechał dalej 

Z powodu stwierdzonych nieprawidłowości transport został wstrzymany do czasu uzupełnienia wymaganych braków, a wobec przewoźnika wszczęte zostało administracyjne postępowanie wyjaśniające w sprawie nałożenia kary pieniężnej. 

 

Zarówno przewóz odpadów jak i towarów niebezpiecznych podlega szczególnym regulacjom administracyjnym zaś prowadzone przez ITD kontrole mają na celu eliminowanie z ruchu drogowego pojazdów stwarzających zagrożenie dla jego bezpieczeństwa
- możemy
 przeczytać w komunikacie ITD. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy