Reklama

Powiat Kłodzki: 20 tysięcy kontroli na polsko-czeskiej granicy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Powiat Kłodzki: 20 tysięcy kontroli na polsko-czeskiej granicy  - Zdjęcie główne

Powiat Kłodzki: Więcej kontroli przez obostrzenia koronawirusowe | foto Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Kłodzki: Już blisko 20 tys. osób skontrolowali strażnicy graniczni na polsko-czeskiej granicy.

Powiat Kłodzki. Pod koniec lutego wprowadzono nowe obostrzenia dla osób wjeżdżających z Czech i Słowacji do Polski. Na granicy z Czechami pojawiły się mobilne posterunki straży granicznej. Mundurowych można spotkać między innymi na przejściu granicznym w Kudowie-Słonem.

20 tysięcy kontroli

Od końca lutego strażnicy graniczni z Nadodrzańskiego Oddziału SG, w tym m.in. z Kłodzka sprawdzają, czy kierowcy przekraczający granicę stosują się do obostrzeń sanitarnych. Do połowy marca funkcjonariusze skontrolowali prawie 20 tysięcy osób. Kontrole prowadzone są wyrywkowo. Wśród 20 tysięcy sprawdzonych osób, 4 tysiące nie posiadało przy sobie negatywnego wyniku testu na koronawirusa. 

 

Zasady wjazdu

Osoby, które nie mieszkają lub nie przebywają na stałe w Polsce są zobowiązane przede wszystkim posiadać negatywny wynik testu na koronawirusa. Dotyczy to osób przekraczających granicę różnymi środkami transportu indywidualnymi i zbiorowymi oraz osób przekraczających tę granicę pieszo. Test nie może być wykonany później niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy. - Podróżni mają obowiązek przedłożyć, na żądanie funkcjonariusza straży granicznej lub policji taki test w języku polskim albo w języku angielskim – informują w oficjalnym komunikacie nasi pogranicznicy. - Osoby, które wracają do domu w Polsce i mają test z negatywnym wynikiem, nie będą podlegały obowiązkowej kwarantannie – dodają strażnicy graniczni. Podróżujący, którzy zaszczepili się na koronawirusa i posiadają zaświadczenie, nie muszą wykonywać testu. Wystarczy, ze będą mieli przy sobie dokument o szczepieniu preparatem dopuszczonym w UE. 

Natalia Kołodziej, inf. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy