Reklama

Powiat Kłodzki. Gdzie złożyć wniosek o tańszy węgiel?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock / ilustracyjne

Powiat Kłodzki. Gdzie złożyć wniosek o tańszy węgiel? - Zdjęcie główne

Powiat Kłodzki - gdzie złożyć wniosek o tańszy węgiel? | foto Adobe Stock / ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 3 listopada weszła w życie ustawa o dystrybucji węgla przez samorządy. To oznacza, że gminy mogą już organizować dystrybucję węgla po preferencyjnych cenach. Gdzie mieszkańcy mogą składać wnioski?

Powiat Kłodzki. Zgodnie z ustawą samorządy mogą kupić węgiel importowany od wyznaczonych spółek Skarbu Państwa w cenie 1,5 tys. zł za tonę i po organizacji dystrybucji sprzedać nie drożej niż po 2 tys. zł za tonę.

To dużo mniej niż wynosi jego cena rynkowa. Do zakupu takiego węgla uprawnione są te same osoby, które mają prawo do dodatku węglowego, m. in. zgłosiły piec do ewidencji źródeł ciepła. Mogą one kupić po 3 tony węgla na cały sezon.

Powiat Kłodzki - gdzie złożyć wniosek o tańszy węgiel?

Samorządy prężnie pracują nad tym, aby mieszkańcy mogli jak najszybciej kupić tańszy węgiel. Jednak nie jest to takie proste i nie wszystkie urzędy w naszym powiecie przyjmują już wnioski w tej sprawie.

 • Kłodzko - Wnioski zostaną niebawem opublikowane na stronach internetowych OPS i Urzędu Miasta oraz będą dostępne w formie papierowej w siedzibie OPS oraz w Biurze Obsługi Ludności w Urzędzie Miasta w Kłodzku.
 • Gmina Kłodzko - Wnioski można składać osobiście w Urzędzie Gminy Kłodzko, ul. Okrzei 8a, 57-300 Kłodzko lub elektronicznie poprzez ePUAP. Wniosek dostępny jest TUTAJ.
 • Nowa Ruda - Miasto gotowe do sprzedaży węgla
 • Gmina Nowa Ruda - Wnioski można składać osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie, ul. Niepodległości 2 lub w Biurze Obsługi Mieszkańca, ul. Niepodległości 4 Nowa Ruda lub za pośrednictwem platformy ePUAP. Wniosek dostępny jest TUTAJ.
 • Gmina Radków - Wnioski można składać osobiście w Urzędzie Miasta i Gminy Radków. Wniosek dostępny jest TUTAJ.
 • Stronie Śląskie -  Wnioski można składać osobiście w Urzędzie Miasta. Wniosek dostępny jest TUTAJ.
 • Lewin Kłodzki - Wnioski można składać w Urzędzie Gminy w Lewinie Kłodzkim przy ul. Nad Potokiem 4 w Sekretariacie lub za pośrednictwem platformy ePUAP. Wniosek dostępny jest TUTAJ.
 • Duszniki-Zdrój - Wnioski można składać osobiście w Urzędzie Miejskim w Dusznikach-Zdroju w Biurze Obsługi Klienta (na parterze) i w Sekretariacie (pokój nr 10 na I piętrze) lub elektronicznie poprzez ePUAP. Wniosek dostępny jest TUTAJ.
 • Kudowa-Zdrój - Wnioski zostaną niebawem opublikowane. 
 • Polanica-Zdrój - Wnioski można składać osobiście w Urzędzie Miejskim w Polanicy-Zdroju w Punkcie Obsługi Klienta (na parterze), w pokoju 14 A (na I piętrze) lub elektronicznie poprzez ePUAP. Wniosek dostępny jest TUTAJ.
 • Lądek-Zdrój - Wnioski zostaną niebawem opublikowane. 
 • Bystrzyca Kłodzka - Zakup preferencyjny paliwa stałego (węgla kamiennego) będzie możliwy po uzyskaniu zaświadczenia potwierdzającego wypłacenie na rzecz gospodarstwa domowego dodatku węglowego. Zaświadczenia wydawane będą w Urzędzie Miasta i Gminy w pok. 218. 
 • Międzylesie - Zakup preferencyjny paliwa stałego (węgla kamiennego) będzie możliwy po uzyskaniu zaświadczenia potwierdzającego wypłacenie na rzecz gospodarstwa domowego dodatku węglowego. Wniosek o wydanie zaświadczenia trzeba będzie złożyć w Ośrodku Pomocy Społecznej w Międzylesiu
 • Szczytna - Wnioski można składać osobiście w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta i Gminy w Szczytnej, ul. Wolności 42, 57-330 Szczytna lub w pok. nr 13 w godzinach pracy Urzędu: od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:30-15:30 lub elektronicznie poprzez ePUAP. Wniosek dostępny jest TUTAJ.

Przeczytaj również: Oszukują na węgiel. Policja ostrzega

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy