Reklama

Powiat Kłodzki: Czy czekają nas podtopienia? Ostrzeżenie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Wedkarskiswiat.pl

Powiat Kłodzki: Czy czekają nas podtopienia? Ostrzeżenie - Zdjęcie główne

Powiat Kłodzki: IMGW ostrzega o możliwym przekroczeniu stanów ostrzegawczych | foto Fot. Wedkarskiswiat.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Kłodzki: IMGW informuje o możliwości przekroczenia stanów ostrzegawczych w rzekach. Czy mieszkańcy mogą spać spokojnie?

Powiat Kłodzki. Lekko ponad 2 tygodnie temu, w całym powiecie było ogłoszone pogotowie przeciwpowodziowe, które jednak szybko zostało odwołane. Czy teraz mieszkańcom zagrażają podtopienia? 

 

Roztopy

Pogotowie przeciwpowodziowe sprzed 2 tygodni było ogłoszone ze względu na roztopy w górach, które spowodowały przyrosty wód w rzekach powiatu. Wtedy stany alarmowe zostały przekroczone w kilku miejscach. Po odwołaniu pogotowia nadeszła kolejna fala mrozów, która zatrzymała roztopy, ale pojawił się inny problem - zatory lodowe na Nysie Kłodzkiej. W Bardzie były nawet usuwane za pomocą specjalnego ciężkiego sprzętu. Niestety wygląda na to, że przed nami odwilż i czas roztopów, które mogą przynieść ze sobą nowe problemy. 

 

Powiat Kłodzki: Czy czekają nas podtopienia? Ostrzeżenie

 

Ostrzeżenie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega o wezbraniu wody wraz z przekroczeniem stanów alarmowych. Jest to ostrzeżenie drugiego stopnia, a jego prawdopodobieństwo wynosi 85%. W związku ze spływem wód roztopowych w zlewniach dopływów górnej i środkowej Odry - stany wody będą wzrastać przeważnie w strefie wody wysokiej z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych. Niewykluczone są wzrosty nawet powyżej stanów alarmowych. Powiat Kłodzki jest na bieżąco monitorowany i póki co nie ma zbyt wielu powodów do niepokoju. Do tej pory jedynie w Krosnowicach poziom wody zbliżył się do stanu ostrzegawczego. 

Natalia Kołodziej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy