Reklama

Potrzebny psi park

Opublikowano: czw, 14 lis 2019 23:00
Autor:

Potrzebny psi park - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy w mieście powstanie ogrodzony i zalegalizowany wybieg dla psów? O to zabiegają właściciele czworonogów. Napisali petycję w tej sprawie.

Psi park to zagrodzony spory wybieg dla psiaków, z przeszkodami i urządzeniami do zabawy dla czworonogów, a także z ławeczkami dla opiekunów i z podwójnym wyjściem, które zapobiega ucieczce zwierząt. Po co to komu? Psy w Kłodzku nie mają miejsca, aby bezpiecznie pobiegać i zaspokoić potrzeby gatunkowe. Według prawa nie powinny być puszczane luzem. Tymczasem jest to dla czworonogów bardzo ważne. Na wybiegu dla psów zwierzęta czują się swobodnie, nie są ograniczone smyczą, mogą zacieśniać więzy społeczne (tak, dla psów to też ważne), mają możliwość zabawy w bezpiecznym i kontrolowanym środowisku. Jest petycja - W imieniu właścicieli psów, ich sympatyków, jak i przeciwników, zwracamy się z petycją o utworzenie w Kłodzku ogrodzonego i zalegalizowanego wybiegu (lub wybiegów) dla psów, ponieważ jest to jedyne miejsce, gdzie bez ryzyka i konsekwencji możemy wypuścić psa bez smyczy i kagańca - czytamy w petycji mieszkańców. - Ponadto powstanie wybiegów dla psów przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w mieście i zmniejszenia agresji wśród psów. Kolejna korzyść to możliwość organizacji różnego typu szkoleń, spotkań i zawodów dla czworonogów i ich opiekunów. Warto dodać, że dzięki swobodnemu bieganiu bez smyczy psy zaspokajają swoje naturalne potrzeby ruchu i kontaktów z innymi psami. Jeśli jest dostępny w mieście ogrodzony wybieg, mogą robić to bez ryzyka ucieczki czy wpadnięcia pod samochód i bez stresowania tych przechodniów, którzy mogliby obawiać się biegających luzem psów (nawet tych najbardziej przyjaznych). Nie musi być drogo Jak zauważają autorzy petycji, miejsce przyjazne psom nie jest inwestycją, która wymagałaby znacznych nakładów finansowych. W naszym kraju funkcjonuje kilka firm, które oferują kompleksowe rozwiązania w tej dziedzinie, ale wcale nie trzeba skomplikowanego projektu. - Wiele osób korzystających z psich wybiegów jest zdania, że kolorowe projekty bogate w dedykowaną infrastrukturę nie wpływają na zwiększenie komfortu korzystania z tego typu obiektów. Często najprostsze, a zarazem najtańsze rozwiązania okazują się w zupełności spełniać oczekiwania, nie generując przy tym wysokich kosztów utrzymania - piszą autorzy petycji. - Ważne jest, aby psi park był terenem przestronnym (zaleca się aby obszar nie był mniejszy niż 1500 m kw.), posiadał miejsca zacienione, ogrodzenie z podwójnym wejściem uniemożliwiającym psom ucieczkę oraz kosze na śmieci. Mile widziane są altanki z ławkami, na których mogą usiąść opiekunowie, stoły biwakowe oraz przeszkody dla psów, jak na przykład betonowa rura pełniąca rolę tunelu, pień drzewa, wkopane w ziemię opony czy wiszące łańcuchy. W Polsce powstaje coraz więcej psich parków i wybiegów. Mamy nadzieję, że Kłodzko dołączy do miast, w których są już otwarte.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.