Reklama

Pomagają niepełnosprawnym

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Pomagają niepełnosprawnym - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Profesjonalny Asystent Osoby z Niepełnosprawnością, to osoba która może na co dzień Ciebie wspierać, gdy jesteś po udarze, czy jesteś niepełnosprawny.

Projekt będzie realizowany do końca tego roku. Skierowany jest do mieszkańców powiatów jaworskiego, ząbkowickiego i kłodzkiego. Jego cel to podniesie jakości życia osób niepełnosprawnych i niesamodzielnych. Uczestniczą w nim również nasi mieszkańcy. - Z Nowej Rudy i okolic zgłosiło się ok. 66 osób. Część z nich jest na liście oczekujących - mówi nam Barbara Sawicka, koordynator projektu. Jak przystąpić? - Warunkiem przystąpienia do projektu jest złożenie formularza rekrutacyjnego wraz z orzeczeniem o niepełnosprawności. Osoby, które zgłaszają się do nas teraz, przyjmujemy na listę rezerwową - mówi Barbara Sawicka. - Mamy bardzo dużo zgłoszeń. Usługi, które świadczymy, finansowane są z funduszy unijnych i są bezpłatne dla uczestników. Mamy zatem limit uczestników, których możemy objąć opieką w ramach przyznanego dofinansowania. W przypadku tego projektu jest to 110 osób - dodaje. W praktyce asystent osoby niepełnosprawnej jest osobą przeszkoloną, która wspomaga niepełnosprawnego w funkcjonowaniu, czyli towarzyszy mu w wyjściach np. do sklepu, czy do lekarza. Ale pełni też funkcję opiekuna, czyli pomaga w zakupach, sprzątaniu, podaniu leków itp. Wszystko zależy od rodzaju niepełnosprawności, od tego w jakim stanie jest podopieczny i jaka jest opinia doradcy po przeprowadzonym wywiadzie środowiskowym. Zgłoszenia Wszelkie informacje o projekcie wraz z dokumentami rekrutacyjnymi dostępne są na stronie internetowej Sudeckiego Instytutu Rozwoju Regionalnego (www. sirr.pl) lub pod nr tel. 74 660 64 87. -Każda osoba, która chce przystąpić do projektu, musi złożyć formularz rekrutacyjny. Można go pobrać z naszej strony. Bardzo często jednak osoby zainteresowane dzwonią do nas z pytaniami o projekt, bo nie mają dostępu do internetu. Wówczas wysyłamy im formularze na adres domowy, najczęściej z kopertą zwrotną, opłaconą przez nas - mówi Barbara Sawicka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy