Reklama

Polanica-Zdrój zadłuży się na 25 mln zł. Dlaczego?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia / Piotr Widerski

Polanica-Zdrój zadłuży się na 25 mln zł. Dlaczego? - Zdjęcie główne

foto Wikipedia / Piotr Widerski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze Polanicy-Zdroju wyemitują w tym roku obligacje komunalne na kwotę 25 mln zł. Ten dług będą potem spłacać do 2035 roku

Polanica-Zdrój wyemituje 25 tysięcy obligacji o wartości nominalnej 1 tys. zł każda na łączną kwotę 25 mln zł. Celem emisji jest uzyskanie pieniędzy na pokrycie deficytu w miejskim budżecie.

Pieniądze są nam potrzebne, aby prowadzić i dokończyć inwestycje – mówi Mateusz Jellin, burmistrz uzdrowiska. Samo przedszkole, które budujemy, to wydatek rzędu 10 mln zł, a do tego inwestycje drogowe, basen, park, oświetlenie - razem prawie 70 mln zł – wylicza samorządowiec i zaznacza, że dotacje na te przedsięwzięcia są przekazywane dopiero po ich zakończeniu. Stąd potrzeba zaciągnięcia kredytu, w tym przypadku obligacji komunalnych.

Wykup obligacji rozpocznie się już w przyszłym roku i potrwa do 2035. Burmistrz Jellin, zgodnie z obowiązującymi przepisami, może piastować tę funkcje jeszcze jedną 5-letnią kadencję. Jeśli uzyska reelekcję będzie rządził w Polanicy do 2029 roku. Wykup obligacji potrwa tymczasem do 2035 roku.

Jednak aż 8,5 mln zł wykupimy już w 2024 roku. Potem, co roku, będziemy wykupować po 1,5 mln zł. Nie będzie to więc duże obciążenie dla budżetu. Roczny koszt obsługi tego długu to kilkaset tys. zł
–wylicza Jellin.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy