Reklama

Podsumowano funkcjonowanie autobusowej komunikacji zastępczej na linii Kłodzko-Stronie Śląskie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Koleje Dolnośląskie

Podsumowano funkcjonowanie autobusowej komunikacji zastępczej na linii Kłodzko-Stronie Śląskie - Zdjęcie główne

Od 2004 roku mieszkańcy Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego nie mogli korzystać z połączeń kolejowych. Od września 2022 roku, dzięki autobusom komunikacji zastępczej, łatwiej mogą dostać się do Kłodzka. | foto Koleje Dolnośląskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorząd Województwa Dolnośląskiego podsumował działanie autobusowej komunikacji zastępczej na linii Kłodzko-Stronie Śląskie w 2022 roku.

Powiat Kłodzki. Z wykluczeniem komunikacyjnym w naszym powiecie od dawna walczą samorządowcy. Dzięki staraniom wielu osób, 5 września 2022 roku ruszyła długo wyczekiwana kolejowa komunikacja autobusowa na linii Kłodzko-Lądek-Zdrój-Stronie Śląskie

Samorząd Województwa Dolnośląskiego podsumował funkcjonowania zastępczej komunikacji autobusowej na linii Kłodzko- Stronie Śląskie w 2022 r. Przedstawiono również prognozy na ten rok.

Czy pasażerowie chętnie korzystają z autobusów Kolei Dolnośląskich? 

Liczba pasażerów korzystających z zastępczej komunikacji autobusowej jest różna, w zależności od godzin kursowania autobusów. Największym zainteresowaniem cieszy się poranny kurs (po godz. 7:00) ze Stronie Śląskiego do Kłodzka oraz popołudniowy (po godz. 15:00) z Kłodzka do Stronia Śląskiego. Można więc wydedukować, że tym autobusem w dużej mierze przemieszczają się osoby jadące do pracy lub szkoły. 

Zastępcza komunikacja autobusowa nie jest opłacalna

Fakt, że Koleje Dolnośląskie oraz lokalne samorządy wydają pianiędze na utrzymanie zastępczej komunikacji autobusowej powinien nas cieszyć, ponieważ jest to jeden ze sposobów walki z wykluczeniem komunikacyjnym.

Z danych przedstawionych przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wynika, że funkcjonowanie zastępczej komunikacji autobusowej na linii Kłodzko-Stronie Śląskie nie jest rentowne - w 2022 roku koszty utrzymania wyniosły ponad 740 tys. złotych, a przychody 132 tys. złotych (rentowność na poziomie 17,87%), w tym roku szacuje się, że koszty utrzymania wynoszą około 1,6 mln złotych, a przychody 662 tys. złotych (rentowność na poziomie 40,38%). 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy