Reklama

Lądek-Zdrój i Stronie Śląskie trafiają do rozkładów Kolei Dolnośląskich

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Koleje Dolnośląskie

Lądek-Zdrój i Stronie Śląskie trafiają do rozkładów Kolei Dolnośląskich - Zdjęcie główne

Do rozkładów kolejowych wracają po 18 latach, już 5 września, choć póki co w formie autobusowej komunikacji zastępczej. | foto Koleje Dolnośląskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Połączenia do Stronia Śląskiego będą skomunikowane na dworcu Kłodzko Miasto, gdzie pasażerowie na jednym bilecie będą mogli się przesiąść się z i do autobusu, aby kontynuować podróż do miast, do których od kilkunastu lat kolej nie docierała.

Jest już jesienna korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich. Pojawiła się nowa trasa. Do nowego rozkładu jazdy, który będzie obowiązywał od najbliższej niedzieli, 4 września, dodano Lądek-Zdrój i Stronie Śląskie. Od 2004 roku mieszkańcy Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego nie mogą korzystać z połączeń kolejowych. Do rozkładów kolejowych wracają po 18 latach, już 5 września, choć póki co w formie autobusowej komunikacji zastępczej.

Połączenia do Stronia Śląskiego będą skomunikowane na dworcu Kłodzko Miasto, gdzie pasażerowie na jednym bilecie będą mogli się przesiąść się z i do autobusu, aby kontynuować podróż do miast, do których od kilkunastu lat kolej nie docierała.

– Staramy się przywrócić połączenia do miejscowości Dolnego Śląska, które w latach 90. i na początku XXI wieku zostały usunięte z kolejowej mapy Polski – mówi Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego. – Stronie Śląskie i Lądek-Zdrój, a także miejscowości położone przy nieczynnej linii kolejowej, zostaną skomunikowane autobusem z pociągami w kierunku Wrocławia, ale z sygnałów, które odbieramy od mieszkańców, wiemy, że wielu z nich cieszy się na powrót regularnych połączeń do stolicy powiatu, Kłodzka.

Autobus w barwach Kolei Dolnośląskich będzie można zobaczyć na tej trasie od 5 września.

 

Wraca Lichkov, kończy się sezonowe połączenie do Adrspachu

Wraz z zakończeniem wakacji do zmian dochodzi na trasach transgranicznych. Od 1 września do Lichkova znów dojedziemy pociągiem, bo PKP PLK kończy remont na tej trasie. Z kolei tylko do 20 września utrzymane będzie połączenie do czeskiego Adrspachu, skalnego miasta bardzo popularnego wśród turystów.

Również od 20 września zmniejszona będzie liczba par połączeń na trasie do Trutnova z Sędzisławia, która również cieszy się największą popularnością w okresie wakacyjnym. Połączenia zostaną utrzymane na terenie Polski, komunikując z linią z Wrocławia do Jeleniej Góry mieszkańców miejscowości powiatu kamiennogórskiego.

Remonty trwają

Na terenie województwa dolnośląskiego zarządca linii nadal prowadzi lub już planuje kolejne remonty. Przedłuża się remont wiaduktu w Czernicy, dlatego też połączenia z Wrocławia do Jelcza-Laskowic możliwe są wyłącznie przez Wrocław Wojnów i Dobrzykowice. Przepustowość tej linii nie pozwala na zwiększenie par pociągów, które pojadą tą trasą w ramach Dolnośląskich Kolei Aglomeracyjnych.

Remonty trwają również na trasie do Szklarskiej Poręby, gdzie do października dojedziemy komunikacją autobusową. W ciągu najbliższych miesięcy obejmą one także trasy między Kłodzkiem i Polanicą-Zdrój, a także odcinki z Jaworzyny Śląskiej w kierunku zarówno Strzegomia, jak i Świdnicy.

– Modernizacje prowadzone będą także na stacji Jawor czy już trwają na odcinku z Bielawy do Dzierżoniowa, dlatego – jak przy każdej okazji – prosimy podróżnych o śledzenie komunikatów na naszej stronie kolejedolnoslaskie.pl, gdzie w zakładce „alerty” informujemy o wszystkich bieżących problemach na liniach obsługiwanych przez naszą spółkę – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy