Reklama

Pobożne życzenia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Pobożne życzenia - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzki magistrat opublikował najnowsze listy oczekujących na mieszkania socjalne i komunalne. W sumie na przydział gminnego M-4 oczkuje prawie 200 osób. Jesienią ubiegłego roku burmistrz Michał Piszko i Bogdan Haławin, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej, zadeklarowali, że wybudują 80 mieszkań. To w znacznej mierze skróciłoby listy oczekujących. Problem w tym, że przez 9 miesięcy nic nie zrobiono.

List intencyjny w sprawie nowych mieszkań podpisano w październiku 2018 roku (tuż przez wyborami samorządowymi). - Zapoczątkuje to drogę do budowania w Kłodzku mieszkań komunalnych, na które mamy już przygotowaną nieruchomość przy ul. Warszawy Centrum – zapowiadał Michał Piszko, burmistrz Kłodzka. - Cykl inwestycyjny trwa ok. 1,5 roku od momentu przygotowania dokumentacji – wyjaśniał Bogdan Haławin, prezes SM w Kłodzku. Co z tych deklaracji urodziło się po 9 miesiącach? Niewiele, a właściwie nic. - W przyszłym miesiącu będziemy ustalać z władzami spółdzielni sposób sfinansowania inwestycji – przyznaje Michał Piszko. Zdaniem samorządowca realny termin oddania mieszkań do użytku to 2022 lub 2023 roku, a więc przed kolejnymi wyborami. - Natomiast po wakacjach będziemy się zastanawiać, czy nie przystąpić do rządowego programu Mieszkanie plus – zapowiada burmistrz. Coś trzeba robić, bo w Kłodzku sytuacja mieszkaniowa jest bardzo trudna. Po 2010 roku nie wybudowano w mieście ani jednego budynku z mieszkaniami komunalnymi. Rocznie gmina odzyskuje ok. 40 lokali mieszkalnych w ramach posiadanego zasobu poprzez tzw. ruch ludności (eksmisje, zgony, wyprowadzenia się najemców). Z roku na rok będzie ich mniej, bo miasto sukcesywnie sprzedaje mieszkania. W okresie 2013–2017 r. sprzedano 242 mieszkania. W 2018 roku i trzech kolejnych Kłodzko planuje sprzedać kolejnych 180. Wiek budynków mieszkalnych należących do gminy miejskiej Kłodzko >> 27 budynków jest sprzed roku 1920 (33 proc.) >> 3 budynki wzniesiono w latach 1921-1950 (3 proc.) >> 21 budynków powstało w latach 1951-1980 (26 proc.) >> 31 budynków jest z lat 1981-2010 (36 proc.) >> 0 budynków wzniesiono po 2010 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy