Reklama

Po dobrą maturę

Opublikowano: wt, 5 mar 2013 06:22
Autor:

Po dobrą maturę - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Maturzyści będą lobbować u Boga.


Maturzyści na pielgrzymkę

Oprócz eucharystii konferencja z dziennikarzem Gazety Polskiej

Już 9. raz chętni maturzyści z diecezji świdnickiej wyjadą na pielgrzymkę na Jasną Górę. Oprócz drogi krzyżowej i eucharystii 15 marca uczniowie wysłuchają konferencji red. Roberta Tekieli (były red. naczelny czasopisma "Ozon", obecnie felietonista Gazety Polskiej).

Ignacy Dec - biskup świdnicki wystosował w tej sprawie specjalny list:15 marca 2013 r.

Świdnica, dnia 13 lutego 2013 r.
L. dz. 17/2013

 

ZAPROSZENIE NA IX DIECEZJALNĄ PIELGRZYMKĘ MATURZYSTÓW DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ 15 marca 2013 r.

 

Drodzy Maturzyści,

przed Wami pierwszy ważny egzamin. Kościół, jak zawsze, towarzyszy człowiekowi w sytuacjach, jakie on przeżywa. Od początku powstania naszej diecezji maturzyści pielgrzymują na Jasną Górę, by naszej Matce i Królowej Polski powierzyć to niepowtarzalne wydarzenie. Zapraszam Was zatem na IX już pielgrzymkę młodzieży maturalnej diecezji świdnickiej na Jasną Górę, która odbędzie się 15 marca br. (piątek). Będziemy ją przeżywać tym razem w ogłoszonym przez Benedykta XVI Roku Wiary. Jest ona bardzo potrzebna do życia ziemskiego i do zbawienia. Wszyscy staramy się jednak pamiętać, że wiary nie otrzymuje się raz na zawsze. Widzimy, jak wiara wielu ludzi nie wytrzymuje próby czasu, jak słabnie wobec różnorakich zagrożeń. Młodzi ludzie w sposób szczególny są narażeni na utratę wiary.

Ojciec Święty pisze, że „nie możemy zgodzić się na to, aby sól utraciła smak, a światło było umieszczone pod korcem (por. Mt 5, 13-16). Także współczesny człowiek może na nowo odczuć potrzebę, by — jak Samarytanka — pójść do studni i słuchać Jezusa, który zachęca do wiary w Niego i czerpania z Jego źródła, tryskającego wodą żywą (por. J 4, 14). Musimy na nowo z chęcią karmić się Słowem Bożym, wiernie przekazywanym przez Kościół, i Chlebem życia, danymi jako wsparcie tym, którzy są Jego uczniami” (Porta Fidei 3). W Roku Wiary Papież zachęca nas do „autentycznego i nowego nawrócenia się do Pana, jedynego Zbawiciela świata” (Porta Fidei 6). Wyznanie wiary jest aktem zarówno osobistym, jak i wspólnotowym, dlatego w domu naszej wspólnej Matki i Królowej, u stóp Jej cudownego wizerunku będziemy się modlić o umocnienie i pomnożenie naszej wiary, która jest konieczna w codziennym życiu. Chcemy się modlić także w intencji tegorocznych maturzystów: przede wszystkim o pomyślny przebieg próby, jaka przed Wami stoi, a także o światło Ducha Świętego dla wyboru Waszej dalszej drogi życiowej zgodnie z wolą Bożą.

Przybądźcie chętnie – jak dotychczas bywało – z Waszymi duszpasterzami, katechetami, nauczycielami, wychowawcami i rodzicami na wspólne spotkanie maturzystów z Maryją – naszą Matką i Jasnogórską Królową naszego Narodu, do której pielgrzymują Polacy w ważnych chwilach swojego życia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00 Eucharystią w kaplicy Cudownego Obrazu. Następnie wysłuchamy konferencji w auli Ojca Kordeckiego, którą wygłosi red. Robert Tekieli.
Po Eucharystii będzie miał miejsce uroczysty akt zawierzenia maturzystów Matce Bożej. Spotkanie zakończymy podążaniem Drogą Krzyżową na Wałach Jasnogórskich. W sposób szczególny zachęcam Was do pełnego uczestnictwa w Eucharystii przez przyjęcie Komunii św. w intencjach, jakie nosicie w sercach.

Na trud Waszego pielgrzymowania z serca wszystkim błogosławię

Wasz Pasterz
+ Ignacy DEC
Biskup Świdnicki

PROGRAM

IX PIELGRZYMKI MATURZYSTÓW

DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

15 marca 2013 r.

 

godz. 11.00     – Eucharystia w kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem i z homilią JE Ks. Biskupa Adama Bałabucha

godz. 13.00     – recepcja grup

– konferencja w auli ojca Kordeckiego – red. Robert Tekieli

godz. 14.15     – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich

godz. 15.30     – Zakończenie pielgrzymki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy