Reklama

Piszko odchodzi z PO

Opublikowano: czw, 3 wrz 2020 00:00
Autor:

Piszko odchodzi z PO - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po 17 latach powiedział dość i rzucił legitymacją partyjną. To jego sprzeciw wobec tego, co zdarzyło się w Sejmie.

Michał Piszko, burmistrz Kłodzka, nie jest już członkiem Platformy Obywatelskiej. Złożył pisemną rezygnację z członkostwa w partii, do której należał od 2003 roku. Piszko od wielu miesięcy był bardzo krytyczny wobec działań liderów PO. Czarę goryczy przelało to, co wydarzyło się 14 sierpnia w Sejmie, kiedy posłowie PO ramię w ramię z PiS-em zagłosowali za podwyżką pensji parlamentarzystów i wysokich urzędników państwowych. - Liczę na to, że Rafał Trzaskowski stworzy nową siłę polityczną, nowoczesną i demokratyczną – mówi Piszko. Jego oświadczenie publikujemy poniżej. Oświadczenie burmistrza Kłodzka Szanowni Państwo, bardzo bliska jest mi idea państwa demokratycznego, w którym każdy Obywatel, każdy Człowiek jest równy i ma takie same prawa, dlatego 17 lat temu wstąpiłem do Platformy Obywatelskiej. Nadal są mi bliskie głoszone przez nią wartości, jednak nie mogę się zgodzić z tym, co stało się ostatnio w Sejmie. Z przykrością przyjąłem fakt, iż w dobie pandemii, w sytuacji, gdy gospodarka szybuje w dół, gdy kryzys dotyka lub wkrótce dotknie bardzo wiele grup zawodowych i społecznych, parlamentarzyści chcą podwyższyć pensje sobie i urzędnikom najwyższego szczebla. Nie dziwi mnie działanie przedstawicieli partii rządzącej, jednak głosowanie „za” przez parlamentarzystów opozycji jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Zwłaszcza że przed nami – wiele na to wskazuje – głęboka recesja. Na początku swojej pierwszej kadencji, gdy finansowa sytuacja miasta była bardzo zła, poprosiłem Radę Miejską w Kłodzku o obniżenie mojej pensji. Z pokorą przyjąłem także rozwiązania systemowe, które pomniejszały wynagrodzenie burmistrzów i wójtów w 2018 roku. Skoro zatem My możemy dbać o rozwój naszego miasta – o naszą Małą Ojczyznę, to tym bardziej powinny to robić osoby, które podejmują decyzje dotyczące całego kraju. Musimy zachowywać się odpowiedzialnie! Dlatego też nie potrafię zrozumieć i nadal popierać zachowania posłów opozycji – w tym Platformy Obywatelskiej – którzy w dobie zbliżającego się załamania gospodarczego głosowali za podwyższeniem własnych wynagrodzeń. Budzi to mój stanowczy sprzeciw. Dlatego też z pełną świadomością składam dziś rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej RP. Michał Piszko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy