Reklama

Pieniądze z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji trafią na Dolny Śląsk

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Biuro Prasowe UMWD

Pieniądze z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji trafią na Dolny Śląsk - Zdjęcie główne

foto Biuro Prasowe UMWD

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po wielu miesiącach trudnych negocjacji Komisja Europejska zaakceptowała Fundusze Europejskie dla naszego regionu, wraz z Funduszem Sprawiedliwej Transformacji. Blisko 11 mld zł środków unijnych na lat 2021-2027 trafi na Dolny Śląsk.

Informacje z regionu. Przez wiele miesięcy władze województwa prowadziły rozmowy z Komisją Europejską oraz Ministerstwem Klimatu i Środowiska, a także Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej odnośnie funduszy europejskich dla naszego województwa. W tym tygodniu Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Przybylski, przekazał dobrą wiadomość - do naszego województwa trafi prawie 11 miliardów złotych z unijnej kasy.

W drodze do neutralności klimatycznej

Fundusz Sprawiedliwej Transformacji Ma ułatwić wdrażanie Europejskiego Zielonego Ładu. Na Dolny Śląsk trafi ponad 581 mln euro, które wynegocjowano dla subregionu wałbrzyskiego.

Pieniądze pozwolą na dokończenie transformacji - m.in. na dekarbonizację i termomodernizację budynków, przywrócenie wartości terenów pogórniczych i pokopalnianych oraz budowanie potencjału gospodarczego i społecznego subregionu.

To ogromna szansa dla przedsiębiorców, samorządów, organizacji pozarządowych, a także uczelni i szkół. Z całą pewnością będzie to dodatkowy impuls rozwojowy dla naszego regionu
- powiedział marszałek Cezary Przybylski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy