Reklama

Patroni do wymiany

Opublikowano: pt, 12 lut 2016 13:02
Autor:

Patroni do wymiany - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Senat chce przeprowadzić dekomunizację ulic. Okazuje się, że w powiecie kłodzkim też są jeszcze czerwoni patron

Z planów miasta zniknąć mają komunistyczni patroni i daty związane z poprzed- nim systemem. Chodzi między innymi o ulice Karola Świerczewskiego, czy osiedle 40-lecia PRL. Będzie to już trzecia próba usunięcia przez Senat resztek komunistycznych reliktów. Wszyst- ko zaczęło się w 2009 roku od petycji w tej sprawie Rady Miasta z Jastrzębia-Zdroju. Za pierwszym razem se- natorowie nie zdążyli do- prowadzić prac do końca, bo skończyła się kadencja. W kolejnej szło im lepiej, bo już w sierpniu 2013 roku projekt został skierowany do pierwszego czytania w sejmowych komisjach. Tamprzepadł jednak bez wieści. Tym razem chcą spra- wę doprowadzić do końca. Okazuje się, że w powiecie kłodzkim są miasta, w któ- rych wciąż patronami ulic są osoby związane z ko- munistyczną Polską. Karol Świerczewski jest patronem ulic w Bystrzycy Kłodzkiej i Dusznikach-Zdroju. W Bystrzycy jest jeszcze ul. Juliana Leńskiego, o usunięcie której już w 2009 roku ape- lował ówczesny szef IPN-u, Janusz Kurtyka, a w Dusznikach Hanki Sawickiej.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy