Reklama

Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Kłodzku

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Kłodzku odbyła się odprawa roczna. Komendant, podinspektor Rafał Siczek podsumował stan bezpieczeństwa w powiecie, efekty pracy kłodzkich policjantów oraz priorytety działań na rok bieżący.

Kłodzko. 18 stycznia w Komendzie Powiatowej Policji w Kłodzku odbyła się odprawa roczna, na którą przybył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu - inspektor Mariusz Bużdygan. Na zaproszenie kierownictwa w odprawie uczestniczył Starosta Kłodzki - Maciej Awiżeń, Prokurator Rejonowy w Kłodzku - Jan Sałacki oraz Prokurator Rejonowy w Bystrzycy Kłodzkiej - Beata Jelińska.

Podsumowali 2021 rok

W trakcie odprawy omówiono i podsumowano stan bezpieczeństwa w powiecie oraz efekty pracy kłodzkich policjantów w 2021 roku. Rozmawiano również o działaniach priorytetowych w bieżącym roku. 

Wyniki pracy policjantów kryminalnych przedstawił I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kłodzku,  nadkomisarz  Tomasz Ociepa. Zastępca Komendanta Powiatowego - młodszy inspektor Piotr Graczyk - omówił pracę dzielnicowych, służb patrolowo-interwencyjnych oraz funkcjonariuszy drogówki
- informuje Joanna Bielak z kłodzkiej policji

Priorytety na 2022 rok

Komendant Powiatowy, podinspektor Rafał Siczek, podsumował wyniki pracy kłodzkich policjantów za 2021 rok oraz zaprezentował  priorytety działań na rok 2022  w  pionach prewencji, kryminalnym i logistyki.

Kłodzka policja planuje:

  • dalsze ograniczenie przestępstw najbardziej uciążliwych społecznie, a  szczególności włamań, kradzieży, niszczenia mienia  oraz popełnianych przeciwko życiu i zdrowiu, podejmowanie skutecznych działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowanie większej ilości funkcjonariuszy do służby zewnętrznej, co przełoży się na szybszą i skuteczniejsza reakcję na zdarzenie,
  • zwiększenie skuteczności zwalczania przestępczości gospodarczej i efektywności w zatrzymywaniu osób ukrywających się przed organami ścigania, utrzymywanie wysokiej efektywności w  wykrywaniu przestępstw  pospolitych,
  • kontynuacja dobrej współpracy z samorządami, pozyskanie środków na zakup co najmniej trzech pojazdów z przeznaczeniem dla służby kryminalnej, rozpoczęcie procedury i budowy modułowego posterunku policji w miejscowości Szczytna, zwiększenie aktywności w pozyskiwaniu kandydatów do służby w Policji.
Przeczytaj: Sprzedał samochód partnerki, a później je ukradł

Dobra ocena władz wojewódzkich

W swoim wystąpieniu Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, inspektor Mariusz Bużdygan, dobrze ocenił pracę funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku i jednostek podległych. Zauważył dobre relacje i współpracę miejscowej policji z przedstawicielami prokuratur, samorządu terytorialnego i innych  instytucji.

Zarówno inspektor Mariusz Bużdygan, jaki i  podinspektor Rafał Siczek dziękowali wszystkim policjantom i pracownikom kłodzkiej Policji  za codzienną, ciężką pracę na rzecz podnoszenia bezpieczeństwa w garnizonie kłodzkim, a zarazem dolnośląskim. Kłodzcy policjanci usłyszeli  także - ze strony  przybyłych na spotkanie gości - wiele słów uznania oraz podziękowań za trud i zaangażowanie.  
- asp. sztab. Joanna Bielak

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy