Reklama

Golak wiceprzewodniczącym Sejmiku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Golak wiceprzewodniczącym Sejmiku - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Julian Golak został wybrany wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Poparli go zarówno radni Platformy Obywatelskiej, jak i Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas czwartkowej sesji radni województwa wybrali nowego wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Juliana Golaka rekomendowanego przez klub Platformy Obywatelskiej poparło aż 32 spośród 35 głosujących.

Sejmik wybiera ze swego grona Przewodniczącego oraz trzech Wiceprzewodniczących bezwzględną większością głosów, w obecności co najmniej połowy ustawowego składu Sejmiku w głosowaniu tajnym. Funkcję przewodniczącego pełni Paweł Wróblewski, a wiceprzewodniczącymi oprócz Golaka są Kazimierz Huk i Krzysztof Skóra.

 

 

Zgodnie z decyzją radnych zostałem właśnie wybrany wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Serdecznie dziękuję za zaufanie.

Posted by Julian Golak on 26 listopada 2015

 

Julian Golak urodził się w Nowej Rudzie. W okresie sierpnia 1980 był jednym z organizatorów strajku w swoim zakładzie pracy, następnie został delegatem do Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego we Wrocławiu. Uczestniczył w tworzeniu struktur "Solidarności" branży poligraficznej, zasiadał w jej władzach krajowych. Po wprowadzeniu stanu wojennego organizował trzy akcje protestacyjne w Zakładach Graficznych Poczty i Telekomunikacji. Ostatecznie został aresztowany i zwolniony z pracy. Zajmował się dystrybucją wydawnictw drugiego obiegu, wydawaniem nielegalnych czasopism (m.in. periodyku "Żółw"). jednocześnie działał w duszpasterstwach ludzi pracy i akademickim. W 1989 organizował lokalny Komitet Obywatelski.

Od 1990 do 1994 roku był Przewodniczącym Rady Miejskiej w Nowej Rudzie. Od 1992- 1994 roku pracował jako radny Sejmiku Samorządowego Województwa Wałbrzyskiego, gdzie pełnił również funkcję przewodniczącego komisji ochrony środowiska i był pełnomocnikiem Sejmiku ds. współpracy z Czechami. Następnie w latach 1998- 2002 przewodniczył największej na Dolnym Śląsku Radzie Powiatu Kłodzkiego. W 2000 roku został mianowany przez premiera Jerzego Buzka p.o. burmistrza gminy Głuszyca, aby uporządkować sytuację w gminie. Do 2006 roku był radnym Powiatu Kłodzkiego. Obecnie od 9 lat jest radnym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, w którym pracuje w aż 6 komisjach.

Golak jest honorowym obywatelem Kłodzka. Prezydent Lech Kaczyński odznaczył go w 2008 roku Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Europie Środkowej. Został również uhonorowany przez Ministra Kultury Republiki Czeskiej medalem "Przyjaciel Kultury Czeskiej".

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy