Reklama

Niedzielna akcja NEFROTEST

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Niedzielna akcja NEFROTEST - Zdjęcie główne

foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 320 osób zarejestrowało się na bezpłatne testy krwi w kierunku chorób nerek

Akcja NEFROTEST wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród mieszkańców powiatu kłodzkiego Dlatego organizatorzy: Nefron Sekcja Nefrologiczna Izby Gospodarczej Medycyna Polska oraz Centrum Dializ Fresenius, postanowili zwiększyć pulę badań. W wyznaczonych dniach zarejestrowało się o więcej osób niż pierwotnie zakładano. Niedzielne badania to jednak nie koniec NEFROTESTU w Kłodzku i okolicach. 
W ramach akcji skierowania na bezpłatne testy w kierunku chorób nerek dla osób powyżej 45. roku życia trafiły do lekarzy rodzinnych, parafii i aptek. Jeżeli komuś nie udało się zarejestrować lub z jakiś powodów nie będzie mógł wziąć udziału w niedzielnej akcji ma jeszcze szansę otrzymać takie skierowanie (ważne do 15 listopada tego roku). Do rozdysponowania jest 5 tysięcy skierowań. Na badania z tym dokumentem nie trzeba jeździć do Kłodzka - testy można wykonać w kilku punktach pobrań zaznaczonych na skierowaniu. Natomiast bezpłatne testy krwi u zarejestrowanych osób odbędą się w niedzielę 6 września w Centrum Dializ Fresenius, które mieści się na terenie szpitala w Kłodzku, za lądowiskiem dla helikopterów, przy ulicy Szpitalnej. „Cieszymy się, że akcja wzbudziła tak duże zainteresowanie. Mam nadzieję, że dzięki naszej kampanii informacyjnej i niedzielnej akcji, przypomnieliśmy mieszkańcom powiatu o konieczności badań profilaktycznych i zachowań prozdrowotnych.” - mówi lek. med. Katarzyna Siewiera, dyrektor Centrum Dializ Fresenius w Kłodzku. NEFROTEST – największa w Polsce akcja bezpłatnych badań przesiewowych nerek Nefron wraz z regionalnymi partnerami zorganizował do tej pory 54 NEFROTESTy na terenie całego kraju. Do tej pory badaniu poddało się ponad 40 tysięcy osób. I jak dotąd jest to największe w Polsce badanie przesiewowe nerek. Badanie w ramach NEFROTESTu potwierdziło alarmujące szacunki nefrologów. Ponad 9,3 % z blisko 40 tysięcy przebadanych ma wyniki wskazujące na przewlekłą chorobę nerek. Badania trwają już szósty rok. Pierwsze odbyło się w Światowym Dniu Nerek w 2010 roku (11 marca w Świebodzinie). To przełom w myśleniu o chorych na nerki w Polsce. Dotąd na podstawie danych z innych krajów, tylko szacowaliśmy liczbę osób, które mogą cierpieć na przewlekłą chorobę nerek. Teraz mamy już pewność, choroby nerek, choć na co dzień tak rzadko się o nich pamięta, dotyczą 4 milionów Polaków - mówi prof. Marian Klinger, Krajowy Konsultant w dziedzinie Nefrologii i patron naukowy NEFROTESTU.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy