Reklama

Neurologicznie i kompleksowo

Opublikowano: pt, 18 wrz 2020 13:00
Autor:

Neurologicznie i kompleksowo - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeśli masz częste bóle głowy, zaburzenia czucia, mrowienie lub drętwienie kończyn, ruchy mimowolne, drgawki, kurcze mięśni, drżenie głowy lub rąk, a może problemy z koordynacją ruchową, niewyjaśnioną utratę przytomności lub powtarzające się omdlenia, powinieneś zgłosić się do neurologa. W polanickim szpitalu działa poradnia specjalistyczna.

W nowej, prywatnej przychodni neurologicznej, działającej w Specjalistycznym Centrum Medycznym w Polanicy-Zdroju, przyjmuje dr Joanna Niedzielska, która od wielu lat jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. - Odbyłam praktyki zagraniczne na University Hospital Carl Gustav Carus w Dreźnie. Cały czas systematycznie uczestniczę w zjazdach i konferencjach neurologicznych, poszerzając swoją wiedzę o najnowsze doniesienia ze świata nauki. Dzięki czemu utrzymuję wysoki standard oferowanych usług z zakresu diagnostyki, profilaktyki oraz leczenia neurologicznego – mówi dr Niedzielska. - Każdego mojego pacjenta traktuję indywidualnie i holistycznie, co oznacza, że patrzę na człowieka całościowo, biorąc pod uwagę całokształt stanu zdrowia fizycznego, jak również samopoczucie psychiczne. Spojrzenie holistyczne na zdrowie człowieka, to traktowanie go jako integralną całość, a nie jedynie wycinek wymagający szczególnej uwagi, np. chory kręgosłup – dodaje pani neurolog. Całościowe ujęcie zdrowia człowieka zakłada, że sfera fizyczna bezpośrednio oddziaływuje na sferę psychiczną i odwrotnie. O ile pierwsza relacja nikogo nie dziwi, bo każdy wie, że złe samopoczucie fizyczne wpływa negatywnie na stan psychiczny, jakość życia i zadowolenie z niego; o tyle druga zależność niestety dla wielu osób nie jest jeszcze tak oczywista. - Tymczasem faktem jest, że złe samopoczucie psychiczne, zwłaszcza długotrwałe lub występujące w intensywnych epizodach, negatywnie wpływają na zdrowie fizyczne i zaburza pracę poszczególnych układów i organów, dając konkretne objawy somatyczne – przestrzega dr. Niedzielska. - Brak higieny psychicznej i dbałości o tę sferę, może doprowadzić do wystąpienia chorób odstresowych, które są bardzo trudne w leczeniu, a potrafią znacząco uprzykrzyć życie codzienne (np. zespół jelita drażliwego) – dodaje. Neurolog jest w stanie sprawnie i szybko zdiagnozować, czy pojawiające się dolegliwości stanowią zagrożenie dla zdrowia. Warto zadbać o swoje zdrowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy