Reklama

Na bruk! Grupowo!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Na bruk! Grupowo! - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dramatyczne dane z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Na bruk w ramach zwolnień grupowych idzie tysiąc 385 osób. Tylu pracowników do zwolnienia dolnośląskie firmy zgłosiły w kwietniu.

- Dotyczy to pracodawców z branży produkcyjnej, rozrywkowej, bankowości, telekomunikacji i usług. - Planowane zwolnienia są rozłożone w czasie. Nie następują od razu, tylko w kolejnych miesiącach. Co więcej pracodawcy zastrzegają, że decyzja o rozstaniu się z pracownikami będzie zależała od sytuacji na rynku - mówi Stefan Augustyn z DWUP we Wrocławiu. Grupowe zwolnienia wywołane koronawirusem ruszyły w marcu. Wtedy firmy zgłosiły zamiar zwolnienia 865 osób. W kwietniu kolejne zawiadomienia. Tym razem prace straci o pół tysiąca ludzi więcej. Jak to się rozkłada na powiaty? W ramkach dane przekazane przez dolnośląski pośredniak. Zgłoszone zwolnienia grupowe w kwietniu (z podziałem na powiaty) ▪ Kamiennogórski: 2 firmy - 73 osoby ▪ Kłodzki: 1 firma - 86 osób ▪ Legnicki: 1 firma - 20 osób ▪ Lubiński: 1 firma - 27 osób ▪ Oleśnicki: 1 firma - 106 osób ▪ Oławski: 1 firma - 36 osób ▪ Świdnicki: 1 firma - 57 osób ▪ Trzebnicki: 2 firmy - 102 osoby ▪ Wałbrzyski: 1 firma - 140 osób ▪ Wrocławski: 9 firm - 738 osób. Zwolnienia grupowe na Dolnym Śląsku > luty - 127 osób zgłoszonych przez 4 firmy > marzec - 865 osób zgłoszonych przez 10 firm > kwiecień – 1385 osób zgłoszone przez 20 firm.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy