Reklama

Na basenie emocje zamiast wody

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: foto: dolny-slask.org.pl

Na basenie emocje zamiast wody - Zdjęcie główne

foto foto: dolny-slask.org.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pływalnia będzie zamknięta, bo na wniosek Krystiana Sęgi konserwator zabytków wszczął postępowanie dotyczące wpisania kompleksu basenowego do rejestru zabytków – poinformowały władze Bystrzycy Kł. To manipulowanie faktami dla przykrycia bezgranicznej niekompetencji – ripostuje zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Bystrzycy Kłodzkiej.

Na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka opublikowano komunikat dotyczący basenu na Górze Parkowej. Wynika z niego, że kąpielisko będzie w tym roku zamknięte na cztery spusty. Dlaczego? - Na wniosek prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Bystrzycy Kłodzkiej Krystiana Sęgi, Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków we Wrocławiu wszczął postępowanie dotyczące wpisania kompleksu basenowego do rejestru zabytków – informuję samorządowcy. - To oznacza, że gmina, będąca właścicielem basenu, nie może przygotować go do sezonu letniego, ponieważ do czasu rozstrzygnięcia administracyjnego nie można wykonywać jakichkolwiek prac remontowo-budowlanych – wyjaśnia. Władze Bystrzycy Kłodzkiej twierdzą, że były przygotowane do wykonania niezbędnych robót na basenie przed jego uruchomieniem na lato 2019. - Obecnie nie może jednak podejmować żadnych prac remontowych. Procedura prowadzona przez konserwatora zabytków zatrzymała również proces inwestycyjny na bystrzyckim basenie. To jest przyczyną, że tego lata obiekt nie będzie czynny – uzupełniają samorządowcy. Ostro na urzędnicze oświadczenie zareagowało Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Kłodzkiej. - W publikowanych i wygłaszanych treściach dotyczących odkrytego basenu w Bystrzycy Kłodzkiej przedstawiciele gminy manipulują faktami, dla wykreowania negatywnego wizerunku naszego oraz przykrycia własnej bezgranicznej niekompetencji – ripostuje stowarzyszenie Sęgi. Z obiektu będącego przedmiotem postępowania o wpis do rejestru zabytków można korzystać. Gmina mogłaby tworzyć basen dla mieszkańców nie uchybiając przepisom ustawy o ochronie zabytków. - Dlaczego tego nie zrobi? Bo stan techniczny basenu jest fatalny. Jest źle do tego stopnia, że otwarcie obiektu bez remontu nie jest możliwe – zauważa SPBK. - Przedstawiciele gminy w publikowanych treściach podnoszą, że chcieliby wyremontować basen, ale działania te zdusił w zarodku wniosek naszego stowarzyszenia. Tylko dlaczego remontu nie wykonano 5 lat temu, 3 lata temu, czy w zeszłym roku? Czy we wcześniejszych latach basen nie wymagał remontu, a jego stan tak gwałtownie pogorszył się w ciągu ostatniego roku z powodu „dywersyjnych” działań Stowarzyszenia Przyjaciół Bystrzycy Kłodzkiej? - dopytuje ironicznie. Zdaniem stowarzyszenie, dramatycznie zły stan basenu jest wynikiem wieloletnich zaniedbań gminy. Nie remontowany od lat znalazł się na skraju zagłady.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy