Reklama

Muzeum Papiernictwa od jutra gotowe do zwiedzania!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: fot. Muzeum Papiernictwa

Muzeum Papiernictwa od jutra gotowe do zwiedzania! - Zdjęcie główne

Przewodników w muzeum zastąpią audioprzewodniki | foto fot. Muzeum Papiernictwa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zwiedzający będą musieli poruszać się po muzeum w maseczkach, a pracownicy kontaktujący się ze zwiedzającymi będą wyposażeni w przyłbice ochronne

Z powodu trwającej epidemii, Muzeum Papiernictwa przygotowało się do udostępniania ekspozycji w warunkach zapewniających bezpieczeństwo turystom. Został opracowany nowy regulamin zwiedzania, a wprowadzane zasady przekonsultowane zostały z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kłodzku. Zwiedzanie będzie odbywało się w kilkuosobowych grupach, dlatego muzeum wprowadza rezerwację telefoniczną dla wszystkich, którzy będą chcieli obejrzeć ekspozycję – 748 627 424. Zwiedzający będą musieli poruszać się po muzeum w maseczkach, a pracownicy kontaktujący się ze zwiedzającymi będą wyposażeni w przyłbice ochronne. W celu ograniczenia kontaktów, pracownicy nie będą chwilowo oprowadzać zwiedzających. Przewodników zastąpią audioprzewodniki. Ponadto treść audioprzewodnika została przygotowana do pobrania na własnego smartfona. Wyświetlacze dotykowe będą po każdym zwiedzającym dezynfekowane. Znajdujące się w ofercie edukacyjnej warsztaty czerpania papieru będą realizowane tak, aby zwiedzający mogli samodzielnie wykonać swój własny arkusz papieru, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa (niestety, będzie trzeba czerpać w maseczkach i zapewnionych przez Muzeum rękawiczkach). Wszystkie działania mają na celu udostępnienie zabytkowego obiektu i mieszczących się w nim ekspozycji dla zwiedzających w sposób bezpieczny. Wprowadzone zasady preferują zwiedzanie rodzinne: turyści będą rozpoczynali wędrówkę po muzeum tak, aby poszczególne sale były w momencie zwiedzania do dyspozycji jednej rodziny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy