Posłanka Monika Wielichowska kolejny raz zachęca mieszkańców do poparcia obywatelskiego projektu ustawy #TakDlaInVitro. Oprócz tego, że wychodzimy do Państwa, by spotkać się na ulicach miast w całej Polsce podpis można złożyć w moim podstawowym biurze poselskim w Nowej Rudzie, a także w biurach w Ząbkowicach Śląskich, Dzierżoniowie, Kłodzku i we Wrocławiu - informuje noworudzka posłanka.
#TakDlaInVitro - co to za projekt?
Projekt #TakDlaInVitro zainicjowała Wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Ewa Kopacz, wspierając Obywateli w walce o równy dostęp do leczenia. Jego założeniem jest przeznaczenie środków na politykę zdrowotną w obszarze leczenia niepłodności, w tym finansowanie procedur medycznych wspomaganej prokreacji, między innymi in vitro. Ma być to co najmniej 500 milionów złotych rocznie.W projekt, poza politykami, zaangażowało się wiele znanych osób, między innymi Małgorzata Rozenek-Majdan.
#TakDlaInVitro - gdzie możesz się podpisać?
Podpis poparcia można złożyć w biurach poselskich Moniki Wielichowskiej.
- Nowa Ruda, ul. Kłodzka 24a - od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00
- Kłodzko, ul. Jagiełły 1 - wtorek w godz. 15:00-17:30
- Dzierżoniów, ul. Krasickiego 9 - poniedziałek i czwartek w godz. 15:30-17:00
- Ząbkowice Śląskie, ul. 1 Maja 7 - poniedziałek i czwartek w godz. 15:45-17:00 oraz środa w godz. 15:00-17:00
- Wałbrzych, ul. Moniuszki 2 - poniedziałek - piątek w godz. 10:00-14:00
- Świdnica, Rynek 43 - poniedziałek - piątek w godz. 10:00-15:00
Szacuje się, że w na niepłodność choruje około 3 milionów osób
Od 15 do 20% par starających sie o dziecko zmaga się z problemem niepłodności, a to oznacza, że każdy z nas zna taką parę i dlatego powinniśmy zapewnić im możliwość leczenia, a więc przyłączyć się do zbierania podpisów.
- Niepłodność jest klasyfikowana przez WHO jako choroba cywilizacyjna.
- W Polsce w 2021 r. liczba urodzeń spadła najbardziej od zakończenia II Wojny Światowej.
- Najskuteczniejszą metodą leczenia niepłodności jest in vitro. Jest znane i stosowane na świecie od ponad 40 lat.W Polsce pierwsze dziecko poczęte metodą in vitro przyszło na świat w 1987 roku.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.