Reklama

Monika Ślak nie jest już dyrektorem kłodzkiego domu dziecka [aktualizacja]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: TV Kłodzka

Monika Ślak nie jest już dyrektorem kłodzkiego domu dziecka [aktualizacja] - Zdjęcie główne

Monika Ślak nie jest już dyrektorem Domu Dziecka w Kłodzku | foto TV Kłodzka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko. W piątek, 4 lutego, Zarząd Powiatu Kłodzkiego odwołał Monikę Ślak z funkcji dyrektora domu dziecka w Kłodzku

Kłodzko. Władze powiatu nie czekały na wyniki zleconej kontroli, która miała się zakończyć w marcu, bo już teraz stwierdzona ilość uchybień i zaniedbań okazała się na tyle duża, że zarząd stracił zaufanie do szefowej domu dziecka.

Do czasu wyłonienia w drodze konkursu nowego dyrektora, ośrodkiem pokieruje dyrektor domu dziecka w Domaszkowie
– mówi Maciej Awiżeń, starosta kłodzki.

Nie musi przychodzić do pracy

Odwołanie Monik Ślak nastąpiło z 3-miesięcznym wypowiedzeniem, ale bez świadczenia przez nią pracy.

Kontrola i odwania dyrektorki kłodzkiego domu dziecka, to efekt skargi jednej z pracowniczek. Przedstawione przez nią zarzuty były na tyle poważne, że zarząd 11 stycznia skierował zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa oraz z prośbą o zbadanie działalności Fundacji Razem Możemy Więcej przy Domu Dziecka w Kłodzku prowadzonej przez męża dyrektor.

O kontrowersjach wokół domu dziecka i Fundacji Razem Możemy Więcej jako pierwsza trzy tygodnie temu napisała Gazeta Kłodzka.

Aktualizacja: Zarząd Powiatu Kłodzkiego wydał oświadczenie

W piątek, 4 lutego, kilka minut po godz. 18:00 w internecie pojawiło się oświadczenie Zarządu Powiatu Kłodzkiego w sprawie rozwiązania umowy o pracę z Dyrektorem Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Kłodzku

W związku z sytuacją w CAPOW w Kłodzku Zarząd Powiatu Kłodzkiego, mając na uwadze przede wszystkim dobro dzieci oraz prawidłowe funkcjonowanie placówki, a także zainteresowanie sprawą przez lokalną społeczność niniejszym informujemy, że Zarząd podjął dzisiaj decyzję o rozwiązaniu umowy o pracę z Dyrektorem Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo Wychowawczych w Kłodzku.

Podstawą zakończenia współpracy z pracownikiem były rażące nieprawidłowości w realizacji obowiązków przez Dyrektora placówki, które zostały stwierdzone w trakcie przeprowadzonej kontroli przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz były zbieżne z trwającym audytem wewnętrznym Starostwa Powiatowego w Kłodzku.

Z uwagi na rodzaj oraz wagę stwierdzonych nieprawidłowości podjęta została decyzja o zakończeniu współpracy z Dyrektorem.

W ocenie Zarządu podjęta decyzja zapewni transparentność działania placówki, ale przede wszystkim umożliwi realizację zadań do których została ona powołana, czyli zapewnienie należytej opieki mieszkającym w niej dzieciom.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy