Reklama

Miliony za suszę

Opublikowano: śr, 27 maj 2020 22:00
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Miliony za suszę  - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa zakończyła pierwszy etap wypłat pomocy suszowej z nowej puli funduszy. W ciągu 6 dni przekazała na konta rolników 200 mln zł. Kasa w pierwszej kolejności trafiła do tych gospodarzy, których straty oszacowano do 5 tys. zł.

W ostatnim czasie ARiMR otrzymała 280 mln zł do rozdysponowania z tytułu ubiegłorocznej pomocy suszowej. W ciągu 6 dni rozdysponowała pieniądze na konta 100 tys. rolników. Tym samym zakończyła pierwszy etap wypłat kolejnej transzy pomocy suszowej. Teraz rozpoczęto wypłatę w ramach drugiego etapu. W tej turze pomoc trafi do producentów rolnych, których straty oszacowano powyżej 5 tys. zł. Agencja zasili ich konta zaliczkami w wysokości 2,5 tys. zł. Po ubiegłorocznej suszy rolnicy złożyli prawie 355 tys. wniosków o odszkodowania z tytułu poniesionych strat na łączna kwotę ponad 2 miliardów 300 milionów zł. Kto dostaje? Pomoc suszowa przyznawana jest producentom rolnym, których średni roczny dochód z prowadzonej działalności rolniczej, w związku z wystąpieniem suszy i innych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych, obniżył się o ponad 30 procent.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.