Reklama

Łużycka bez autobusów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łużycka bez autobusów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Autobusy stają pod oknami mieszkańców i przez wiele minut smrodzą spalinami, bo kierowcy nie wyłączają silników. Do tego blokowanie ulicy, śmiecenie i sikanie w podwórkach. Nic dziwnego, że czara goryczy przelała się.

Podczas sesji Rady Miejskiej w Kłodzku, radni jednogłośnie podjęli decyzję o likwidacji przystanku autobusowego przy ul. Łużyckiej (za było 18 osób). Oznacza to, że tak zwany mały dworzec będzie istniał tylko do końca marca. Podczas dyskusji poprzedzającej głosowanie wypowiedzieli się nie tylko radni, ale także mieszkańcy ul. Łużyckiej oraz Jan Kumorowicz, właściciel fi rmy transportowej Beskid, która korzysta z przystanku przy ul. Łużyckiej. Kumorowicz zaapelował do radnych o wstrzymanie się z decyzją o likwidacji przystanku do czasu, aż nie znajdzie się dla niego innego miejsca. Stwierdził, że Beskid realizuje z niego aż 84 kursy. – Przystanek na ul. Łużyckiej to w zasadzie węzeł komunikacyjny – stwierdził szef Beskidu. - Z tego przystanku korzysta jeszcze trzech innych przewoźników. Dostosowanie rozkładu jazdy do nowych okoliczności wymaga czasu. A decyzję o likwidacji podejmuje się nagle, bez jakiejkolwiek konsultacji z przewoźnikami – zaznaczył. W zupełnie innym tonie wypowiadali się mieszkańcy ul. Łużyckiej. Busy stoją pod naszymi oknami z zapalonym silnikami przez 15-20 minut. Wszędzie śmierdzi spalinami – mówiła Joanna Rybczyńska. - A jak duże autokary podjeżdżają na przystanek to cały budynek się trzęsie – stwierdziła. Mieszkańcy zwracali też uwagę na zaśmiecanie ich podwórzy, blokowanie przejazdu, tłumy pasażerów (nawet do 50 osób) na przystanku, który nie jest do tego przystosowany: nie ma miejsc siedzących, ani WC. Radni, którzy zabrali głos przed głosowaniem, wskazywali, że niedaleko znajduje się duży dworzec autobusowy, z którego mogą korzystać przewoźnicy z Łużyckiej. Szef Beskidu stwierdził jednak, że likwidacja przystanku na ul. Łużyckiej i inna lokalizacja, która będzie płatną, spowoduje wzrost cen biletów. Przystanek przy ul. Łużyckiej był miejski. Korzystający z niego przewoźnicy nie ponosili żadnych opłat. Dlatego z roku na rok odjeżdżało z niego coraz więcej busów, autobusów, a nawet autokarów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy