Reklama

Lalka za kratkami

Opublikowano:
Autor:

Lalka za kratkami - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę, 5 czerwca w Zakładzie Karnym w Kłodzku odbyła się czwarta edycja akcji Narodowego Czytania, zainicjowana przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

W tym roku skazani recydywiści z Zakładu Karnego w Kłodzku czynnie przystąpili do czwartej edycji akcji Narodowego Czytania. Podstawowym celem, który im przyświecał była popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzeba dbałości o polszczyznę oraz wzmacnianie poczucia wspólnej tożsamości. W tym roku wspólną lekturą była „Lalka” Bolesława Prusa. Ta nowoczesna, europejska powieść z jednej strony ukazuje waleczność, nasz romantyczny patriotyzm, a z drugiej – codzienne, pozytywistyczne budowanie własnej pozycji ekonomicznej lub intelektualnej, oparte na przedsiębiorczości i zaradności. Skazani zorganizowani przez por. Magdalenę Zawadzką i por. Artura Wolaka, zebrani w świetlicach oddziałowych w dwóch grupach po 13 osób w każdej, czytali wybrane fragmenty tej jednej z najsłynniejszych polskich powieści. Oprócz tego, dla pozostałych osadzonych przebywających w celach mieszkalnych emitowano przez cały dzień za pośrednictwem radiowęzła, cyklicznie o pełnych godzinach, najważniejsze strofy „Lalki” w wersji ebooka. Konkludując można stwierdzić, że akcja Narodowego Czytania na dobre zagościła w murach kłodzkiej jednostki penitencjarnej.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy