Reklama

Lądek-Zdrój.Rusza remont wieży zegarowej na Wzgórzu Świętojerskim

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczynają się przygotowania do prac budowlanych związane z odrestaurowaniem popadającej dotychczas w ruinę zabytkowej wieży zegarowej, ulokowanej w uzdrowiskowej części Lądka-Zdroju.

Lądek-Zdrój. Remont zabytku prowadzony będzie przez kilka miesięcy i – jeżeli nie będzie niespodzianek (w końcu to obiekt zabytkowy) – powinien zostać oddany do użytkowania przed kolejnym sezonem letnim. Prace kosztować mają 286 231,18 zł.

Finansowanie zadania odbywa się z części pozyskanych przez Gminę Lądek-Zdrój środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – funduszu przeciwdziałania skutkom Covid-19.

Prowadzona rewitalizacja jest kolejnym finalnym efektem determinacji burmistrza Lądka-Zdroju w zakresie zachowania i restauracji obiektów architektury uzdrowiskowej, które znajdują się we władaniu samorządu. Wcześniej udało się odrestaurować chylącą się ku upadkowi, a przejętą niedawno przez gminę od uzdrowiskowej spółki, Muszlę Koncertową. Dziś budowla ta służy mieszkańcom podczas wydarzeń i zachwyca swą urodą gości oraz turystów
- informują urzędnicy z Lądka-Zdroju.

Remont XIX – wiecznego krzyża 

Gmina Lądek-Zdrój pozyskała także sponsora, który finansuje przeprowadzaną obecnie odnowę kamiennego, XIX-wiecznego krzyża, znajdującego się na terenie lądeckiej Stacji Narciarskiej (przy drodze w kierunku Karpowa). Tym bardziej więc cieszy fakt, że wkrótce do grona odnowionych obiektów dołączy wkrótce wieża ze Wzgórza Świętojerskiego.

Na rewitalizację czeka Dom Zdrojowy

W kolejce do rewitalizacji czeka niedawno pozyskany do majątku gminy, mocno już wyeksploatowany przez dziesięciolecia, Dom Zdrojowy wraz z terenem amfiteatru (do niedawna Dom Zdrojowy, podobnie jak Muszla Koncertowa, znajdował się także we władaniu spółki uzdrowiskowej).

Od chwili przejęcia budynku lądecki samorząd nie ustaje w działaniach zmierzających do przywrócenia tej budowli należytego blasku. Z uwagi jego wielkość i zakres wymaganych prac – idea przeprowadzenia odbudowy tego zabytku uzależniona jest od pozyskania przez lądecką gminę wsparcia finansowego w ramach odrębnie składanych, czekających na pozytywne rozpatrzenie, wniosków projektowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy