Reklama

Lądek-Zdrój. Będą nowe mieszkania komunalne

Opublikowano: wt, 22 mar 2022 09:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 11 marca burmistrz Lądka-Zdroju, Roman Kaczmarczyk, podpisał w imieniu lądeckiego samorządu umowę, której przedmiotem jest przebudowa jednego z budynków mieszkalnych oraz zmianie sposobu użytkowania przylegających do niego budynków parterowych. Powstanie 17 nowych mieszkań komunalnych.

Lądek-Zdrój. Działanie to jest ukierunkowane na potrzeby stworzenia nowych, tak bardzo potrzebnych mieszkań komunalnych w Lądku-Zdroju. Wyłoniony w drodze przetargu wykonawca – firma Wasama Sp. J. – przez najbliższe miesiące dokonywać będzie zupełnej metamorfozy obiektu, który znajduje się przy ulicy Klonowej pod nr 13.

Inwestycja za blisko 4 mln złotych

Koszt całej inwestycji to kwota 3 890 595,98 zł. Warto zaznaczyć, że w związku ze złożonym do Banku Gospodarstwa Krajowego wnioskiem o udzielenie finansowego wsparcia na realizację działania, lądecka gmina otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 2 852 409,78 zł.

Dzięki temu – przy niewielkim stosunkowo wkładzie własnym – już wkrótce do dyspozycji samorządu pojawi się 17 nowych lokali stanowiących mieszkaniowy zasób gminy, w tym 2 mieszkania chronione. Wykonawca prac budowlanych ma 18 miesięcy na realizację zamówienia, zatem oddanie obiektu do użytku planowane jest na 2023 r.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy