reklama
reklama

Konsultacje społeczne przedłużone do końca kwietnia. O co najczęściej mieszkańcy pytali wody polskie na spotkaniach? (cz.6)

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: redakcja

Konsultacje społeczne przedłużone do końca kwietnia. O co najczęściej mieszkańcy pytali wody polskie na spotkaniach? (cz.6) - Zdjęcie główne

foto redakcja

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościPrzejrzystość procesu i możliwość dalszych konsultacji – to temat, który wielokrotnie powracał zarówno w Stroniu Śląskim, jak i w Lądku-Zdroju. Mieszkańcy domagali się jasnych zasad i dostępu do wszystkich informacji związanych z programem redukcji ryzyka powodziowego. Padały konkretne pytania, ale odpowiedzi nie zawsze były jednoznaczne.
reklama

1. Gdzie można znaleźć pełną dokumentację konsultacji?

Nie wszyscy mieszkańcy mogli uczestniczyć w spotkaniach, a ci, którzy byli, chcieli mieć możliwość ponownego przeanalizowania podanych informacji. Czy powstanie pełny raport zawierający pytania i odpowiedzi? Czy nagrania ze spotkań będą dostępne publicznie? Na razie jedyną deklaracją było to, że uwagi zostaną zebrane i przeanalizowane, ale forma ich publikacji pozostaje niepewna​.

2. W jaki sposób zbierane są opinie mieszkańców?

Niepokój budził fakt, że nie było formalnej procedury oceny stanowisk mieszkańców. Czy głosowanie, ankiety lub podpisy pod petycjami mają jakiekolwiek znaczenie? Oficjalnie konsultacje polegają na zbieraniu uwag, ale to eksperci i decydenci zdecydują, które z nich zostaną uwzględnione. To budziło obawy, że opinie mieszkańców mogą zostać pominięte​.

reklama

3. Do kiedy można zgłaszać pytania i wątpliwości?

Początkowo termin zakończenia konsultacji ustalono na koniec marca, ale po naciskach społecznych został on przedłużony do końca kwietnia. Mieszkańcy pytali jednak, co się stanie potem. Czy będą kolejne spotkania? Czy po zamknięciu konsultacji jeszcze cokolwiek będzie można zmienić w projekcie? Nie uzyskano jasnej odpowiedzi​.

4. Czy wszystkie propozycje mieszkańców zostaną przeanalizowane?

W Lądku-Zdroju i Stroniu Śląskim pojawiły się konkretne alternatywne rozwiązania – m.in. przesunięcie zbiornika Stójków czy wykorzystanie polderu Rudawka. Mieszkańcy chcieli wiedzieć, czy ktoś faktycznie pochyli się nad tymi propozycjami i przedstawi wyniki analiz. Eksperci zapewniali, że każdy pomysł zostanie oceniony, ale nie podali żadnego harmonogramu tych działań​.

reklama

5. Co dalej?

Na razie mieszkańcy pozostają w zawieszeniu. Przedłużenie konsultacji daje nadzieję na szerszą dyskusję, ale obawy o brak wpływu na finalne decyzje pozostają aktualne. Czy ich głos zostanie usłyszany? Na odpowiedź na to pytanie jeszcze poczekamy

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo