Reklama

Kłodzko. Wybudują rondo za prawie 3 mln

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Kłodzko. Wybudują rondo za prawie 3 mln  - Zdjęcie główne

Budowa ronda ma kosztować blisko 3 mln złotych. | foto Starostwo Powiatowe w Kłodzku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: Powiat Kłodzki otrzymał ponad 4 mln złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Z tych pieniędzy wybudowane zostanie rondo. Znamy szczegóły inwestycji.

Kłodzko. W czwartek Rząd poinformował o przyznaniu pieniędzy na remonty i budowy dróg. Do gmin z naszego powiatu trafi ponad 15 mln złotych, a sam Powiat Kłodzki otrzyma ponad 4,2 mln złotych na przebudowę skrzyżowania ul. Kościuszki z ulicami Daszyńskiego i Malczewskiego w Kłodzku oraz remont drogi powiatowej Niemojów-Różanka.

Wybudują rondo

Starostwo Powiatowe w Kłodzku poinformowało, że blisko 1,5 mln złotych przeznaczone zostanie na budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul.Malczewskiego i ul. Daszyńskiego:

Zaplanowane do przebudowy skrzyżowanie drogi powiatowej nr 3226D ul. Kościuszki w Kłodzku z drogami gminnymi: ulicą Malczewskiego i ul. Daszyńskiego funkcjonuje obecnie jako skrzyżowanie o czterech wlotach z wyspami kanalizującymi ruch.

W ramach zadania planowana jest przebudowa skrzyżowania poprzez zmianę jego geometrii ze skrzyżowania skanalizowanego na skrzyżowanie o ruchu okrężnym -rondo .

Budowa ronda ma kosztować blisko 3 mln złotych. Połowa środków pochodzi z rządowych funduszy, reszta zostanie sfinansowana w równej części przez Powiat Kłodzki i Gminę Miejską Kłodzko.

Remont drogi powiatowej

Dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyremontowana zostanie droga powiatowa nr 3275D z Niemojowa do Różanki. Jej długość wynosi 5,358 km.

Starostwo Powiatowe w Kłodzku informuje, że z uwagi na jego duży zakres prac, remont zaplanowany został na dwa lata. Rozpoczęcie robót nastąpi po wyłonieniu jeszcze w tym roku, natomiast zakończenie będzie miało miejsce w roku 2023.

Kosztorys inwestorski tej inwestycji to ponad 5,4 mln złotych. Finansowanie zadania w roku 2022: 596 351 zł – dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, 288 912 zł – udział własny Powiatu Kłodzkiego, 307 440 zł – dofinansowanie z Gminy Międzylesie. Finansowanie zadania w roku 2023: 2 104 357 zł – dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, 1 198 567 zł – udział własny Powiatu Kłodzkiego, 905 791 zł – dofinansowanie z Gminy Międzylesie.

 

info: Starostwo Powiatowe w Kłodzku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy