Reklama

Kłodzko. Wątpliwe wątpliwości radnych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gazeta Kłodzka

Kłodzko. Wątpliwe wątpliwości radnych - Zdjęcie główne

Kłodzko: Dwóch radnych opozycyjnych – Stanisław Bartczak i Bogusław Procak - wstrzymało się od głosu | foto Gazeta Kłodzka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Kłodzku ma zostać wybudowane 100 mieszkań komunalnych. Miasto przekazało właśnie spółce SIM Sudety ziemię pod budowę. Radni byli za. Dwóch wstrzymało się jednak od głosu. Dlaczego?

Kłodzko. Niemal wszyscy kłodzcy radni zagłosowali za przekazaniem aportem ziemi pod budowę nowych mieszkań komunalnych. Niemal, bo dwóch radnych opozycyjnych – Stanisław Bartczak i Bogusław Procak - wstrzymało się w tej sprawie od głosu.

Kiedy burmistrz Michał Piszko stwierdził, że jest rozczarowany takim zachowaniem, radny Stanisław Bartczak, tłumacząc się, zaznaczył, że chyba nie wszystko doczytał i dlatego miał wątpliwości. Radny Procak zastosował zasadę: nie broń się atakuj i zapowiedział, że na następnej sesji odpowie, kto jest za budową mieszkań, a kto jest na to obojętny. 

Dotarliśmy do uchwały w sprawie przekazania ziemi spółce SIM Sudety. Wszystko jest w niej zapisane czarno na białym, że miasto przekazuje ziemie na własność, że dostanie za to udziały w spółce powołanej rok temu do życia przez nasze samorządy i Krajowy Zasób Nieruchomości. Jest też precyzyjnie określone, która to działka przy ul. Warszawy Centrum i na ile została wyceniona. Czego nie mógł zrozumieć radny Bartczak? A może po prostu nie chciał zrozumieć?

Dyskusja na sesji

Burmistrz Michał Piszko:

Chciałem tylko powiedzieć, że z rozczarowaniem przyjąłem to, iż uchwała o przekazaniu aportem ziemi spółce SIM Sudety nie została przyjęta jednogłośnie. Dwóch panów radnych wstrzymało się od głosu: pan Procak i pan Bartczak. Jest to dla mnie rozczarowanie, ponieważ dzięki tej dzisiejszej uchwale będziemy mogli w przyszłym roku rozpocząć budowę mieszkań komunalnych. Takie zachowanie i głosowanie w taki sposób pokazuje, jakie podejście macie panowie do tematu rozwoju mieszkalnictwa w Kłodzku.

Radny Stanisław Bartczak:

Pan burmistrz prowokuje mnie do tego, aby parę słów powiedzieć co do wstrzymania się, co do tej uchwały. Ze względu na to, że nie jestem przekonany, muszę jeszcze raz wczytać się w tę uchwałę, czy tam rzeczywiście mówi się przekazaniu jako właśności. Czy przekazanie jako użyczenie, może dzierżawa podczas budowy? Tego nie wiem, stąd mam wątpliwości i muszę to sprawdzić. Wcale tak nie jest, że ja czy pan Bogusław Procak jesteśmy przeciwko budowaniu mieszkań. Jak najbardziej jesteśmy za tym, tylko po prostu pewne niejasności wynikły. Być może ja nie doczytałem, być może nie dosłyszałem

Radny Bogusław Procak:

Kto jest za budową mieszkań, a kto był obojętny o budowie mieszkań (oryginalna składnia i gramatyka – przyp. red.) to odpowiem panu na kolejnej sesji. Będzie pan nie bardzo zadowolony.

Burmistrz Michał Piszko: 

Ja bym chciał tylko zwrócić uwagę panom radnym, że już nie będziecie mieli, a w szczególności pan Bartczak, możliwości zastanowienia się nad tą uchwałą, bo została ona dzisiaj na szczęście, przy głosach całej rady przyjęta. A wszystkie informacje, które pan chce sprawdzać są zawarte w treści uchwały jak i w jej uzasadnieniu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy