Reklama

Kłodzko. W piątek otworzą most na Kościuszki

Opublikowano:
Autor:

Kłodzko. W piątek otworzą most na Kościuszki - Zdjęcie główne

Most w Kłodzku został zamknięty 10 września biegłego roku.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już jutro (piątek, 29 października) o godzinie 21.00 otwarty zostanie most na ul. Kościuszki.

Kłodzko. Most na własny koszt wyremontował powiat kłodzki za 800 tys. zł. Wyremontował most został uszkodzony przez firmę prowadzącą prace budowlane związane z ułożeniem ciepłociągu. Sprawa uszkodzenia została zgłoszona do Prokuratury Rejonowej w Kłodzku i obecnie jest na etapie postępowania wyjaśniającego.Powiat Kłodzki, po ustaleniu i wskazaniu sprawcy, będzie dochodził odszkodowania na drodze sądowej.

Uszkodzony filar zaczął się kruszyć

Most w Kłodzku został zamknięty 10 września biegłego roku. Na miejscu działała wówczas inspekcja budowana. Szybko okazało się, że przy pracach montażowych firma ciepłownicza, instalująca pod mostem linię przesyłową, uszkodziła filar, który zaczął się kruszyć. - Poprosiliśmy specjalistów z Politechniki Wrocławskiej, którzy mają doświadczenie z tego typu budowlami o określenie, jak naprawić uszkodzony filar. Zaproponowali rozwiązanie, którego koszt przekroczy 1,2 mln zł - mówił w październiku ubiegłego roku starosta kłodzki Maciej Awiżeń. - Niedawno uzgodniliśmy, że naprawa ruszy jeszcze w październiku, tymczasem wykonawca poinformował nas, że uzależnia to od wypłaty ubezpieczenia. Nas, jako zarządcę drogi, interesuje jak najszybsze przeprowadzenie remontu. W najgorszym przypadku – i już rozważamy takie rozwiązanie - to powiat sfinansuje remont mostu, a potem wystąpi z żądaniem zwrotu poniesionych kosztów – dodawał samorządowiec. 

K.Golak

 

Czytaj także: 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy