Reklama

Kłodzko. Strażacy szkolili żołnierzy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkolenie dla żołnierzy XLVII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR w Siłach Międzynarodowych w Republice Kosowa i Republice Macedonii Północnej oraz w Bośni i Hercegowinie przeprowadzili strażacy z JRG Kłodzko.

Kłodzko. W miniony czwartek, 11 sierpnia, strażacy z Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku uczestniczyli w szkoleniu żołnierzy XLVII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR w Siłach Międzynarodowych w Republice Kosowa i Republice Macedonii Północnej oraz w Bośni i Hercegowinie.

Zakres szkolenia przeprowadzonego przez naszych strażaków obejmował zagrożenia z użyciem substancji łatwopalnych, w szczególności tzw. „koktajli mołotowa”. 

Fire Phobia to paniczny strach przed ogniem, który pojawia się w sytuacji wystąpienia takiego zagrożenia. Stąd podstawowym celem szkolenia było przedstawienie teoretycznych aspektów przedmiotowego zagadnienia oraz praktyczne doskonalenie przyjmowania odpowiednich postaw oraz technik unikania obrażeń podczas pojawienia się żywiołu jakim jest ogień
- informuje mł. bryg. Marcin Kosiński.

W trakcie ćwiczeń żołnierze doskonalili techniki posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, samogaszenia oraz gaszenia innych osób. 

Bardzo ważnym elementem szkolenia był również trening mający na celu doskonalenie sfery mentalnej potrzebnej do opanowania stresu związanego z użyciem przeciwko żołnierzom środków łatwopalnych
- dodaje Kosiński.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy