Reklama

Kłodzko. Przepiliśmy prawie 42 mln zł

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Kłodzko. Przepiliśmy prawie 42 mln zł - Zdjęcie główne

foto Canva

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W 2020 roku, pomimo pandemii i zamkniętych restauracji, w Kłodzku sprzedano piwa, wina i wódki za kwotę 39 mln 880 tys. zł. W 2021 roku, w który też były obostrzenia i zakazy pandemiczne, wydaliśmy na wyskokowe trunki o 2 mln zł więcej.

Kłodzko. Trwająca od dwóch lata pandemia koronawirusa nie wyhamowała naszych skłonności do napojów wyskokowych. Wciąż chętnie i często zaglądamy do kieliszków. W Kłodzku piliśmy głównie w domach, bo sprzedaż alkoholu na wynos wyniosła aż 39,7 mln zł. W barach i restauracjach przepili- śmy „tylko” 2,1 mln zł.

Najchętniej sięgaliśmy w ubiegłym roku po alkohole wysokoprocentowe. Wódki kupiono w Kłodzkich sklepach, barach i restauracjach za kwotę 21,3 mln zł. Na drugim miejscu w tej statystyce jest piwo ze sprzedażą na poziomie 15,3 mln zł. Po wino sięgaliśmy najrzadziej. Sprzedano go łącznie za kwotę 5,2 mln zł.

W Kłodzku jest łącznie ponad sto punktów sprzedaży alkoholu (70 sklepów i 39punktów gastronomicznych).

500 osób uzależnionych od alkoholu

Dane WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) wskazują, że konsumpcja alkoholu w Polsce wynosi ok. 12 litrów czystego alkoholu w przeliczeniu na jednego dorosłego mieszkańca. Średnia globalna to 6,2 litra. Pijemy zatem dwa raz więcej, niż średnia światowa.  Szacuje się, że w samym tylko Kłodzku uzależnionych od alkoholu jest ponad 500 osób. A tych co za kołnierz nie wylewają dużo, dużo więcej.

Sprzedaż alkoholu w Kłodzku

  • 2021 rok – 41,8 mln zł
  • 2020 rok – 39,9 mln zł
  • 2019 rok – 39,2 mln zł
  • 2018 rok – 37,0 mln zł
  • 2017 rok – 36,4 mln zł
Przeczytaj również: Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy