Reklama

Kłodzko: Powiat przeznaczył 6,5 mln zł. na funkcjonowanie szpitala

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Kłodzko: Powiat przeznaczył 6,5 mln zł. na funkcjonowanie szpitala - Zdjęcie główne

Kłodzko: Jak wygląda sytuacja w Kłodzkim szpitalu na przestrzeni ostatnich tygodni? | foto Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: Aktualna sytuacja kłodzkiego szpitala była jednym z tematów poruszonych podczas ostatniej sesji rady miejskiej

Kłodzko. Jak wygląda bieżąca sytuacja w Kłodzkim Zakładzie Opieki Zdrowotnej? 

 

Co już zostało zrobione?

29 kwietnia odbyła się rada miasta Kłodzko. Zaproszeni na radę zostali Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń oraz Jacek Marcelewicz, dyrektor administracyjny Szpitala Powiatowego ZOZ w Kłodzku. Starosta wraz z dyrektorem przedstawili radnym informacje o tym, jak aktualnie wygląda sytuacja szpitala. Jak się okazuje, w okolicznościach pandemii, dyrekcja szpitala trzymała rękę na pulsie. Na terenie placówki uruchomiono punkt wymazowy, zakupiono potrzebny sprzęt do laboratorium, ułatwiający szybkie testy na koronawirusa. Kolejnym wyzwaniem było zapewnienie dodatkowych łóżek dla chorych. Na podstawie decyzji wojewody w sumie powstało 105 nowych miejsc na oddziale covidowym, w tym 10 obserwacyjnych. Stworzono także 10 miejsc z respiratorami i 10 łóżek ze specjalnym sprzętem do tlenoterapii. W czasie pandemii wyremontowano także oddział rehabilitacji, który teraz służy pacjentom z koronawirusem. 

 

Nadwyrężony budżet szpitala

Warto również zaznaczyć, że w ZOZ Kłodzko podczas trwania pandemii nie został zamknięty żaden z oddziałów specjalistycznych. Jednak zakup wszelkich potrzebnych sprzętów i zapewnienie odpowiedniego poziomu opieki zdrowotnej nie byłoby możliwe, gdyby nie pieniądze z powiatu. Środki przekazywane przez NFZ nie wystarczają, żeby pokryć wszystkie wydatki. Powiat Kłodzki, żeby utrzymać szpital, musiał pokryć straty szpitala za ostatnie 2 lata działalności w kwocie 6,5 mln zł. Szpital musi istnieć i funkcjonować, jednak pochłania to ogromne nakłady finansowe. 

 

Aktualna sytuacja 

Na chwilę obecną, stan obłożenia miejsc w szpitalu wygląda następująco - na 105 łóżek covidowych zajętych jest 82. Nowo przyjętych chorych na covid jest 7 osób. Wolnych miejsc pozostało 23. Starosta Maciej Awiżeń zaapelował do radnych i mieszkańców o szczepienie się przeciwko koronawirusowi. Zachęcał również, żeby nie zaniedbywać chorób i zgłaszać się na leczenie, nie odkładając go na później. 

Natalia Kołodziej, inf. Starostwo Powiatowe Kłodzko

 

Kłodzko: Powiat przeznaczył 6,5 mln zł. na funkcjonowanie szpitala

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy