Reklama

Kłodzko. Pogranicznicy zatrzymali pijanego Czecha

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Kłodzko. Pogranicznicy zatrzymali pijanego Czecha - Zdjęcie główne

Strażnicy zatrzymali 44 osoby | foto Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko. Straż graniczna zatrzymała Czecha. Co było przyczyną zatrzymania?

Kłodzko. Funkcjonariusze ze Straży Granicznej z Kłodzka zatrzymali kierowcę auta osobowego. Jak się okazało mężczyzna prowadził auto pod wpływem alkoholu. Wynik badania u 34-letniego obywatela Czech wykazał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna przekazany został policji, która prowadzić będzie dalsze czynności w tej sprawie.

5 dni kontroli

Funkcjonariusze z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzili podczas pięciu ostatnich dni kontrole. Zatrzymali 44 osoby: 30 cudzoziemców oraz 14 Polaków.  Kontrole realizowane przez funkcjonariuszy z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej miały na celu zapobieganie i zwalczanie nielegalnej migracji. W ich trakcie z uwagi na przeterminowany pobyt na terytorium państw Schengen zatrzymano 6 obywateli Ukrainy oraz Gruzina. Za przekroczenie granicy państwowej niezgodnie z przepisami zatrzymano 3 obywateli Syrii oraz obywatela Białorusi. Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie paszportów. Mieli jednak niemieckie i litewskie tytuły pobytowe. Zostali pouczeni o konieczności natychmiastowego powrotu do państw, które te dokumenty wydały. Do grona ujawnionych cudzoziemców dołączyło także czterech obywateli Ukrainy, których cel pobytu w Polsce był inny od tego jaki deklarowali podczas przyjazdu do Polski. Z dokumentów jakie posiadali przy sobie wynikało, że jako podstawowy cele wjazdu do Polski miało być zatrudnienie u polskiego pracodawcy. Jednakże cudzoziemcy mieli w planach zatrudnić się w Niemczech, Belgii i Holandii. 

Naruszyli kwarantannę

Kolejna liczna grupa, w skład której weszło 11 Polaków, 3 obywateli Irlandii, 3 obywateli Wielkiej Brytanii, Fin, Ukrainiec oraz dwóch Czechów ujawniona została za naruszenie zasad obowiązkowej kwarantanny. Osoby te ukarane zostały mandatami karnymi, a ich dane przekazano sanepidowi. Ponadto podczas tych pięciu dni funkcjonariusze SG ujawnili bezpaństwowca legitymującego się dowodem osobistym wydanym przez władze Łotwy, który nie posiadając przy sobie dokumentu podróży usiłował wyjechał do Niemiec. Mężczyzna został pouczony o konieczności powrotu na Łotwę. Za usiłowanie przekroczenia granicy niezgodnie z przepisami zatrzymano także dwóch Gruzinów. Po złożeniu wniosku o udzielenie zezwolenia na zamieszkanie na terenie Polski postanowili, nie czekając na wydanie decyzji, wyjechać do Niemiec. Funkcjonariusze SG zatrzymali także obywatela Ukrainy, którego dane wpisane zostały do wykazu cudzoziemców, których pobyt w naszym kraju jest niepożądany, a także jego rodaka który nie wykonał decyzji zobowiązującego go do powrotu na Ukrainę. Zatrzymano także obywatela Syrii, którego niemieckie służby przekazały w ramach readmisji. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali 3 Polaków. Dwóch z nich przekazanych zostało przez niemieckie służby po odbyciu kary pozbawienia wolności. Obaj poszukiwani byli także w Polsce za kradzieże oraz uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Kolejny poszukiwany Polak miał do zapłaty zaległą karę grzywny, którą uiścił na wskazane konto bankowe poszukującego go sądu i został zwolniony. 

źródło: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

 

 

http://klodzko24.eu/zieleniec-przedsiebiorcy-maja-juz-dosyc

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy