Reklama

Kłodzko. Minister przyjechał do więzienia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Redakcja

Kłodzko. Minister przyjechał do więzienia - Zdjęcie główne

Praca to najlepszy sposób na resocjalizację więźniów – powiedział w kłodzkim więzieniu wiceminister Woś | foto Fot. Redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko. Minister przyjechał do więzienia. Jaki był cel jego wizyty?

Kłodzko. W poniedziałek, 19 lipca, kłodzki Zakład Karny odwiedził Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości. Polityk Zjednoczonej Prawicy potwierdził to, o czym wiadomo od kilku dni: sąd pracy pozostaje w Kłodzku. Wiceminister Woś informując o tej decyzji, podziękował wicewojewodzie Bogusławowi Szpytmie i Beacie Kempie, europosłance z ramienia Solidarnej Polski.

Drugim tematem, poruszonym podczas konferencji prasowej zorganizowanej za kratam, była resocjalizacja poprzez pracę. Kłodzkie więzienie do końca przyszłego roku ma wyremontować halę produkcyjną i udostępnić ją firmie z Oleśnicy. - Praca to najlepszy sposób na resocjalizację więźniów – zaznaczył wiceminister Woś. Firma K2 Projekt, która chce uruchomić za kratami produkcję ma w planach robić w kłodzkim Zakładzie Karnym kontenery mieszkalne. - Na początek chcemy zatrudniać 30-60 więźniów, docelowo ok. 100 – zapowiedział Wiesław Szcześniak, szef firmy K2 Projekt.

 

Michał Woś od listopada 2015 roku był doradcą Ministra Sprawiedliwości, który w 2016 r. powierzył mu stanowisko szefa gabinetu politycznego. 5 czerwca 2017 r. został powołany na urząd Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Objął nadzór nad sprawami rodzinnymi i nieletnich, zakładami poprawczymi oraz informatyzacją wymiaru sprawiedliwości. Został także Koordynatorem Krajowym ds. wdrożeń systemów informatycznych. Odpowiadał za uruchomienie Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym oraz Systemu Losowego Przydziału Spraw.  Od 2018 r. był członkiem zarządu województwa śląskiego. 4 czerwca 2019 r. został ministrem opowiedzianym za sprawy związane z pomocą humanitarną. 15 listopada 2019 r. Prezydent powołał go ponownie w skład rządu, a 5 marca 2020 r. na urząd Ministra Środowiska. Od października 2020 r. jest Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

R.Piela/Ministerstwo Cyfryzacji

 

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy