Reklama

Kłodzko: Osadzeni z kłodzkiego ZK bez ogródek o Łukaszu B.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Phantasma1958 Polska-org.pl

Kłodzko: Osadzeni z kłodzkiego ZK bez ogródek o Łukaszu B.  - Zdjęcie główne

Kłodzko: Reakcja więźniów była jednoznaczna | foto Fot. Phantasma1958 Polska-org.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: Konkubent Lucyny K. który wraz z nią miał dopuścić się zabójstwa dziecka przebywa w zakładzie karnym.

Kłodzko. 3 marca wieczorem na pół Kłodzka rozległy się przeraźliwe wrzaski z zakładu karnego w Kłodzku. Nie trzeba było się domyślać, kogo dotyczyły. 

 

Zarzut zabójstwa dziecka

Jak udało się nam nieoficjalnie ustalić, krzyki osadzonych dotyczyły konkubenta matki zmarłej Hani. Wieczorem, 3 marca słychać było spod zakładu wrzaski i obelgi, które wykrzykiwali osadzeni w kłodzkim więzieniu. - Je*** je*** i zaj*** - to tylko jedna z wielu formułek używanych przez więzienną społeczność.

 

Środki ochronne

Służba więzienna nie podaje żadnych konkretnych informacji odnośnie miejsca pobytu Łukasza B. ponieważ obowiązuje ich ochrona danych i prywatności. Jednak udało nam się dowiedzieć, jak postępuje się z osadzonymi o podobnych zarzutach. W przypadku świadków koronnych, podejrzanych lub skazanych za takie przestępstwa jak pedofilia, zabójstwo, gwałt, morderstwo dziecka - obowiązują szczególne środki ochrony. Oczywiście nie zawsze, jednak często stosowana jest tzw. ochronka. Dyrektor zakładu karnego obejmuje skazanego szczególną ochroną na wniosek sądu, przed którym toczy się postępowanie karne. Jest ona stosowana w przypadku więźniów, co do których istnieje podejrzenie zagrożenia życia lub zdrowia ze strony innych osadzonych. Polega min. na ulokowaniu więźnia w osobnej celi, do której nie mają dostępu inni skazani. Osoba objęta ochronką wychodzi na spacerniak w odosobnieniu lub w towarzystwie innych nią objętych oraz jada posiłki w odosobnieniu. Zazwyczaj taką osobę również wiezie się na rozprawę pojedynczo. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy