Reklama

Kłodzko. Kto zdobył Różę Kłodzką?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Kłodzko. Kto zdobył Różę Kłodzką? - Zdjęcie główne

Koncertem Dominiki Radwan rozpoczęła się gala wręczenia Róży Kłodzkiej | foto Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Za nami uroczysta gala wręczenia Dorocznej Nagrody Starosty – Róży Kłodzkiej. Nagroda starosty kłodzkiego ma za zadanie docenienie osób lub działań, które w sposób niezwykle szczególny i ważny, przyczyniły się do rozwoju i promocji naszego powiatu.

W ośmiu kategoriach w tym roku nagrody zdobyli:

GMINA: Gmina Polanica Zdrój - za zrównoważone zaspokajanie potrzeb mieszkańców, kuracjuszy i turystów poprzez realizację projektów infrastrukturalnych, społecznych i kulturalnych oraz efektywną promocję uzdrowiska i całego regionu w kategorii.

PRACODAWCA: Grupa Machela - za stworzenie zakładu przemysłowego oferującego mieszkańcom regionu stabilne zatrudnienie na korzystnych warunkach z atrakcyjnym systemem motywacyjnym oraz profesjonalną współpracę na rzecz rozwoju gospodarczego powiatu kłodzkiego.

Nominowani również byli: Kawiarnia Artystyczna Dom Klara Dolnośląski Ośrodek Ruchu Drogowego, Oddział Terenowy W Kłodzku Podlegający Oddziałowi Regionalnemu W Wałbrzychu

WYDARZENIE LUB PRODUKT PROMOCYJNY: Stacja Literatura 25 - za coraz mocniejsze zaznaczanie Stronia Śląskiego na literackiej mapie Polski, stworzenie miejsca spotkań osób które mogą rozmawiania o twórczości swojej i innych i wymianę doświadczeń w sferze literatury i sztuki. Stworzenie wydarzenia na najwyższym poziomie, inspirujące dyskusje i warsztaty oraz niebanalne połączenie literatury i sztuki Nominowani również byli: XXV FESTIWALGÓRSKI IM. ANDRZEJA ZAWADY W LĄDKU-ZDROJU PEJZAŻE QLINARNE POLANICY

INWESTYCJA: Remont dwóch Domków Tkaczy przy ul. Sobieskiego nr 2 i 4 w Międzylesiu za zachowanie unikatowych elementów dziedzictwa kulturowego dla przyszłych pokoleń oraz wzbogacenie oferty turystycznej regionu o elementy świadczące istotnej roli tkactwa w dawnych wiekach na ziemi kłodzkiej.

Nominowani również byli: MODERNIZACJA BUDYNKÓW MIESZKALNYCH ZLOKALIZOWANYCH NA OBSZARZE REWITALIZACYJNYM W KŁODZKU PRZEZ WSPÓLNOTĘ MIESZKANIOWĄ PRZY PL. JAGIEŁŁY 4, UL. CZESKIEJ 21, LUTYCKIEJ 11, LUTYCKIEJ 29-30, WODNEJ 1, KORFANTEGO 6. REWITALIZACJA SPOŁECZNA I PRZESTRZENNA KŁODZKA I KROSNOWIC

KULTURA: 22. Międzynarodowy Festiwal Tańca im. Olgi Sawickiej w Lądku-Zdroju za stworzenie na ziemi kłodzkiej najważniejszego wydarzenia tanecznego w Polsce zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów oraz szereg inspirujących wydarzeń artystycznych czyniących z Lądka-Zdroju autentyczną letnią stolicę tańca.

Nominowani również byli: SYLWIA WINNIK MIEDZYNARODOWY FESTIWAL IM. IGNAZEGO REIMANNA W KROSNOWICACH

SPORT: Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich w Lądku-Zdroju za organizację na ziemi kłodzkiej imprezy o randze światowej, a tym samym promocję powiatu kłodzkiego w międzynarodowym środowisku biegaczy oraz wsparcie dla najbardziej potrzebujących poprzez inicjowanie akcji charytatywnych.

Nominowani również byli: NATALIA GRZEGORZEWSKA, ALICJA MATUŁA

SPOŁECZNIK: Renata Ursaki - za poświęcenie dla dobra mieszkańców powiatu kłodzkiego w trudnym czasie pandemii COVID-19, niezwykłe zaangażowanie w pracę obciążoną poważnym ryzykiem zdrowotnym i dzięki temu istotny wkład w ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 w regionie.

Nominowani również byli: ANNA SZCZEPAN JUSTYNA MICHALSKA

OSOBOWOŚĆ POWIATU: Karolina Popiel - za nieustającą aktywizację osób starszych, upowszechnianiu różnorodnej wiedzy wśród seniorów oraz bezinteresowną pomoc wszystkim osobom skupionym wokół Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy