Reklama

Kłodzko: Nieuczciwy kierowca ciężarówki może trafić za kratki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. WITD Dolny Śląsk

Kłodzko: Nieuczciwy kierowca ciężarówki może trafić za kratki  - Zdjęcie główne

Kłodzko: Kierowca ciężarówki usłyszał zarzuty | foto Fot. WITD Dolny Śląsk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: Kierowca ciężarówki został zatrzymany w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Inspektorzy odkryli także, że fałszował zapisy urządzeń pomiarowych

Kłodzko - Nieuczciwemu kierowcy ciężarówki grozi kara więzienia. 

 

Fałszował zapisy

28 czerwca na drodze krajowej nr 8 w Jeleniowie, niedaleko Kudowy-Zdroju inspektorzy z kłodzkiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali samochód ciężarowy  należący do polskiego przewoźnika. Kierowca ciężarówki miał w terenie zabudowanym jechać z prędkością prawie 80 km/h. Aby potwierdzić prędkość pojazdu, inspektorzy pobrali dane z tachografu cyfrowego i karty kierowcy. Analiza danych ujawniła, że w chwili zatrzymania jak również przed zatrzymaniem pojazdu do kontroli kierowca nie rejestrował prędkości pojazdu, swojej aktywności, przebytej drogi oraz wskazań licznika kilometrów. Z tego powodu inspektorzy przeanalizowali przejechaną przez pojazd drogę oraz aktywność kierowcy. To jednoznacznie potwierdziło, że mężczyzna w nielegalny sposób dezaktywował okresowo tachograf. Chciał w ten sposób ukryć swój rzeczywisty czas pracy. Jednocześnie fałszował zapisy drogomierza, co jest kwalifikowane jako przestępstwo. Kierowca przyznał się do stosowania nielegalnego urządzenia. Przeprowadzone oględziny pojazdu ujawniły podłączenie do instalacji elektrycznej niedozwolonego urządzenia – emulatora sygnału GPS. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, jednak na tym sprawa się nie zakończyła. Wobec przewoźnika i osoby zarządzającej transportem zostaną wszczęte postępowania administracyjne. Grożą im wysokie kary pieniężne. Na miejsce kontroli wezwano Policję, która pod nadzorem prokuratora kontynuowała czynności. Śledczy zabezpieczyli pojazd na parkingu policyjnym jako dowód w sprawie, natomiast kierowca został przewieziony do komisariatu policji, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty. 

Natalia Kołodziej, inf. WITD Dolny Śląsk, Woźniak Daniel

 

Kłodzko: Nieuczciwy kierowca ciężarówki może trafić za kratki

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy