Reklama

Kłodzko. Błąd w covidowych statystykach?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: prt sc - dane Ministerstwa Zdrowia

Kłodzko. Błąd w covidowych statystykach? - Zdjęcie główne

foto prt sc - dane Ministerstwa Zdrowia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę, 15 stycznia, w covidowych statystykach pojawiła się szokująca informacja - w powiecie kłodzkim zmarły 43 osoby. Kłodzki sanepid sprostował sytuację, informując, że w ciągu doby poprzedzającej raport zmarła jedna osoba. Skąd więc ta rozbieżność?

Kłodzko. 43 zgony z powodu koronawirusa w ciągu jednej doby? Początkowo myśleliśmy, że ktoś po prostu się pomylił. Jednak do pomyłki w tego typu statystykach nie powinno dochodzić. 

Jak informuje kłodzki sanepid, 43 zgony wykazane jednego dnia w raporcie nie do końca są błędem. Liczba ta wynika z rejestracji otrzymanych zaległych zgłoszeń zgonów, które szpital powinien dostarczyć do Państwowej Inspekcji Sanitarnej w ciągu 24 godzin. ZOZ w Kłodzku zrobił to z dużym opóźnieniem. 

13 stycznia 2022 r. pomiędzy godziną 14.00 a 15.00 ZOZ Kłodzko dostarczył 43 zaległe zgłoszenia do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kłodzku. Zostały one zarejestrowane w dniu 14 stycznia bieżącego roku, a w raporcie pojawiły się dzień później - 15 stycznia. 
- Teresa Józefiak, Państwowa Inspekcja Sanitarna w Kłodzku

ZOZ w Kłodzku będzie musiał się tłumaczyć

Ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nakazuje niezwłoczne zgłaszanie podejrzeń i rozpoznań chorób zakaźnych i zgonów z ich powodu nie później niż do 24 godzin od podjęcia podejrzenia lub rozpoznania. 

W omawianym przypadku przysłano zgłoszenia z dużym opóźnieniem - z miesiąca listopada i grudnia 2021 r. oraz 1 tygodnia stycznia 2022 r.
- Teresa Józefiak, Państwowa Inspekcja Sanitarna w Kłodzku

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy