Reklama

Kłodzko. Biuro paszportowe gotowe, brakuje tylko podpisu wojewody

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fb - Monika Wielichowska

Kłodzko. Biuro paszportowe gotowe, brakuje tylko podpisu wojewody - Zdjęcie główne

Posłanka Wielichowska interweniuje u wojewody. | foto Fb - Monika Wielichowska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: Dzisiaj po paszporty trzeba jechać do Wałbrzycha lub Wrocławia. Mimo, że Starostwo Powiatowe złożyło stosowne dokumenty, wojewoda nadal nie wydał decyzji o uruchomienie placówki biura paszportowego w Kłodzku.

Kłodzko. W listopadzie 2020 roku informowaliśmy o planach utworzenia biura paszportowego w budynku przy ul. Wyspiańskiego w Kłodzku. W poprzednim tygodniu Starostwo Powiatowe oficjalnie przeniosło tam część swoich jednostek podległych, przygotowano również pomieszczenie z przeznaczeniem na biuro paszportowe, jednak na jego uruchomienie będziemy musieli jeszcze poczekać.

Wojewoda zwleka z decyzją

Zarząd Powiatu już ponad rok temu zwrócił się do Urzędu Wojewódzkiego z propozycją utworzenia placówki biura paszportowego w Kłodzku. Decyzję musi wydać wojewoda, który w tej sprawie milczy.

Z apelem o  uruchomienie biura paszportowego w Kłodzku wystąpił radny powiatowy, Adam Łącki. Pismo do wojewody wystosowała również Posłanka Monika Wielichowska:

Zwracam się do Pana z apelem w imieniu mieszkanek i mieszkańców powiatu kłodzkiego i ząbkowickiego, którzy oczekują uruchomienia Terenowego Punktu Paszportowego w Kłodzku. Z informacji jakie posiadam, stosowny wniosek został złożony do Urzędu Wojewódzkiego przez Starostę kłodzkiego [...]

Najbliżej mieszkańców powiatu kłodzkiego i ząbkowickiego można to zrobić w Wałbrzychu. Wałbrzych jest oddalony od Kłodzka o około 60 kilometrów.  Z wielu innych gmin powiatu kłodzkiego i ząbkowickiego jest jeszcze dalej. Do odległości dochodzą kolejki
- napisała noworudzka posłanka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy