Reklama

Kłodzko nie dostanie pieniędzy z 3. edycji funduszu inwestycji lokalnych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Krystian Maj, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Kłodzko nie dostanie pieniędzy z 3. edycji funduszu inwestycji lokalnych - Zdjęcie główne

Kłodzko: Wiele miast z naszego powiatu zostało pominiętych w trzecim naborze z funduszu | foto Fot. Krystian Maj, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: Kilka gmin z naszego powiatu nie dostanie ani złotówki z trzeciego naboru rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dlaczego?

Kłodzko. Kilka dni temu informowaliśmy, ile pieniędzy dostaną z Funduszu Inwestycji Lokalnych gminy górskie w naszym powiecie. Łącznie było to ponad 50 mln. Natomiast w trzeciej edycji funduszu, już tylko 5 gmin z naszego powiatu załapało się na dofinansowania. 

 

Trzecie rozdanie

Tym razem, w trzeciej edycji programu, 5 na 14 gmin z naszego powiatu otrzyma pieniądze na planowane inwestycje. Z takie obrotu spraw niezadowolony jest burmistrz Kłodzka. - Otrzymaliśmy całe 0 złotych. Zresztą nie tylko my, ale i niektóre inne gminy powiatu kłodzkiego. Może dlatego, że nie podpisaliśmy porozumienia z partią rządzącą - skomentował burmistrz. Podobnego zdania jest także starosta kłodzki, Maciej Awiżeń, który rozdanie środków określił jako przeprowadzone bez zasad. - Podatnicy powiatu kłodzkiego, m.in. z których pieniędzy są realizowane dofinansowania mogą czuć się okradzeni - podsumował Maciej Awiżeń. Odrzucony został np. wniosek o dofinansowanie na nowe karetki dla szpitali. 

 

Kłodzko nie dostanie pieniędzy z 3. edycji funduszu inwestycji lokalnych

 

Co miało być dla Kłodzka?

Burmistrz Kłodzka wnioskował o dofinansowanie na następujące inwestycje: 

- Zagospodarowanie przestrzeni publicznej przy ul. Braci Gierymskich w Kłodzku – wnioskowana kwota dotacji: 937 tys. 382 zł.

- Modernizację cmentarza komunalnego wraz z remontem kaplicy – wnioskowana kwota dotacji: 4 mln 637 tys. zł. 

- Modernizację boiska do piłki nożnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą – wnioskowana kwota dotacji: 4 mln 125 tys. zł.

Wszystkie te wnioski zostały odrzucone. Burmistrz Michał Piszko zadeklarował, że pomimo ograniczeń budżetowych, miasto postara się opłacić projekty i inwestycje we własnym zakresie. Gminy, którym udało się zdobyć dofinansowania to Gmina Wiejska Kłodzko, Gmina Nowa Ruda, Lewin Kłodzki, Radków oraz Duszniki-Zdrój. 

Natalia Kołodziej 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy