Już dziś (sobota, 21 czerwca) Kłodzko stanie się miejscem niezwykle wzruszającego i ważnego wydarzenia dla lokalnej społeczności. Z okazji 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego odbędzie się Zjazd Absolwentów, który zgromadzi wielu dawnych uczniów tej legendarnej szkoły.
Program uroczystości:
Obchody rozpoczną się przed budynkiem szkoły o godzinie 14:00, kiedy to ruszy rejestracja gości oraz wydawanie materiałów zjazdowych. Oficjalna inauguracja wydarzenia zaplanowana jest na godzinę 16:00, a zaraz po niej, o 17:30, uczestnicy przejdą w uroczystym polonezie ulicą Wojska Polskiego do budynku liceum.
W samym gmachu szkoły zaplanowano spotkania w salach lekcyjnych, odsłonięcie tablicy pamiątkowej oraz wystawę pt. „Historia Szkoły 1945–2025". Kulminacyjnym momentem wieczoru będzie jubileuszowy tort oraz wspólne pamiątkowe zdjęcie.
O godzinie 20:00 rozpocznie się koncert zespołu „Jak dawniej", a od 20:30 uczestnicy będą mogli bawić się podczas zabawy tanecznej w szkolnej sali gimnastycznej.
Wydarzenia towarzyszące:
Świętowanie 80-lecia „Chrobrego" to nie tylko sobotni zjazd. Już 20 czerwca o godzinie 11:00 na grobach nauczycieli i pracowników szkoły zostaną złożone kwiaty. Natomiast 21 czerwca o godz. 15:00 odbędzie się uroczysta msza święta w intencji absolwentów w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Kłodzku.
Dziedzictwo i wspomnienia
I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego to nie tylko szkoła – to instytucja z tradycjami, która od 1945 roku wychowała całe pokolenia mieszkańców Kłodzka i regionu. Zjazd Absolwentów to niepowtarzalna okazja do wspomnień, spotkań po latach i uhonorowania dorobku jednej z najważniejszych szkół Dolnego Śląska.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.